Humpsters - bizardní zábava

  12:00aktualizováno  20. února 8:50
Na sportovní hry kde se musíme starat o výkony svých svěřenců jsme si tak nějak zvykli. Když po nás ale nějaká hra chce vychovat k boji svého vlastního mutanta, zůstáváme jen nechápavě kroutit hlavou...
70

Humpsters

Platforma: Freeware
Výrobce: gummikana

Stáhnout

HumpstersPokud se řekne šílená hra, každého nejspíše napadne něco lehce zvrhlého či netradičního, ale rozhodně ne tak potrhlého, jako s před časem zjevilo na serveru Experimental Gameplay. Jak název této stránky sám napovídá, ta se orientuje na shromažďování těch nejoriginálnějších herních záležitostí, které se objevily ve vodách internetu.

Pokud vám prozradím, že je Humpsters titulem bojovým, nejspíše byste to do něj na první pohled vůbec neřekli. Ve skutečnosti ale nejde o bojovou záležitost jen tak ledajakou. Vaším úkolem je působit na pozici trenéra odporných monster a jejich správnými pokyny se dostat až na pomyslnou špici v oblasti tréniHumpstersnku. Spíše než nové bojové techniky budete svého bojovníka skládat a to doslova. Ze začátku je to jen jedna obyčejná a ne zrovna sympatická vypadající koule s namalovaným obličejem. Pokud ale v této fázi stisknete magické tlačítko fight, budete svědky opravdového masakru. Obličej totiž neoplývá vůbec žádnou zbraní, navíc s ním nemůžete ani pohybovat – vše je v této části trochu netradičně řešeno automaticky.

Nejprve by tedy vaše kroky měly mířit do speciálního designeru, kde si svou potvůrku teprve upravíte. K tomu jsou vám dány ale dosti omezené prostředky. Zpočátku to jsou kupříkladu jen dvě ne zrovna nebezpečně vypadající nohy, které pomocí modrých puntíků připnete na obličej, vyzkoušíte v praxi a hurá do souboje. HumpstersPokud jste končetiny umístili aspoň trochu rozumně, uspěje váš chráněnec v souboji a pokračuje dále, přičemž po vyhraném zápase si vždy jako trofej odnáší rozšíření svého lehce bizardního těla. A tak vlastně přijdete k o něco delším rukám, dvojici odporných pavoučích nohou či ozubeným kolečkům. Ty dle potřeby umístíte na tělo postavičky a tím ji rozšíříte – nové ruce při tom můžete navazovat třeba na již existující nohy, vše tak kombinovat, aby výsledek vypadal co možná nejodporněji a zároveň v praxi dobře fungoval. Jak jsem již naznačila, souboje totiž ovládá sám počítač a vychází z neustálého pohybu navázaných končetin, které kreaturu chaoticky vynášejí do vzduchu a zase ji vlivem gravitace vracejí na povrch zemský. Zabít protivníka pak můžete tak, že ho umlátíte svými končetinami, ovšem pozor. On vám je s trochou šikovnosti může i utrhnout!

Humpsters je opravdu podivnou záležitostí. Těžko jej zařadit i do již existujících žánrů a i když chytlavou hratelností ani ohromnou délkou netrpí, je neskutečně zajímavou záležitostí, nad jejíž bizarností zůstává snad i rozum stát.

 

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

50 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Najdete na iDNES.cz