Hubris je jako fata morgána, ve které se neztratíte

  20:30aktualizováno  20:30
Hubris staví na průzkumu, ale více než to zaujme, že je ukázkou úžasné architektury pouštních staveb a síly vaší grafické karty.
65

Hubris

Platforma: Freeware
Výrobce: Andrew Yoder

  • meditativní
  • skvělá grafika
  • neobsahuje hudbu, jen hučení větru
  • velmi kratičké

Stáhnout
Hubris

Uprostřed pouště, která pamatuje celá milénia, se ukrývá architektonický skvost. Soustava chrámů, schodišť a monumentů, mezi kterými se kromě zrnek písku neprocházel nikdo již po několik ér. Hubris okouzlí skvělou grafikou, mystickou atmosférou a nádechem.

Vydrží však jen na několik okamžiků a nemá pevný cíl či bod, o který může hráč usilovat. Veškeré jeho ambice jsou vám buď uvařit grafickou kartu počítače, nebo uvolnit smysly po těžkém dni.

Hubris

Opuštěné písečné stavby vítají svého objevitele, ale neztrácejí nic z tajemnosti, kterou si ozářené svitem silného a horkého pouštního slunce ukrývaly po celé věky. Hubris je v prvním případě velmi mystický. Ne nadarmo jsou zdejší monumenty až nápadně podobné těm z úžasné hry Journey. Hráč tak prochází vší tou na první pohled mrtvou a svírající parádou v tichosti a s úctou, jakou projevují návštěvníci na místech starých tisíce let.

Hubris

Hubris je také velmi impresivní. Šíleně mocný nástroj UDK (to není nic menšího, než grafické jádro, na jehož stabilním podloží běží hry jako Unreal Tournament 3 či Gears Of War) je dostatečně silný na to, aby vykouzlil obrovské písečné stavby uprostřed nekonečných písečných dun a ještě si mezitím stihl zajít na oběd. Hubris tak oplývá překrásnou a ostrou grafikou, jejíž kvality se projevují především na krásné hře světel a stínů na podlahách chrámů a budov.

Celá scenérie je však spíše než plnohodnotnou hrou jen prezentací zajímavé architektury a grafických možností vašeho počítače. Někdo trošku ironičtější by byl schopen ji nazvat "hratelným benchmarkem" a nebyl by daleko od pravdy.

Hubris

Kromě výrazných prvků průzkumu totiž Hubris nenabízí žádný cíl vašeho snažení ani dějovou zápletku.

Hubris tak není pro každého. Ostatně, ne každý je fascinován architekturou (třebaže virtuální) a ne každý jezdí do Egypta či Říma proto, aby se potloukal kolem památek.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

65 %

Hodnocení čtenářů

49 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Najdete na iDNES.cz