How Many - domácí kutil

  12:00aktualizováno  10:01
Výměna žárovky, to je přeci snadné, řeknete si! Tento domácí kutil to ale trochu nezvládá. Těžko říct zda je to jeho těžko kocovinou nebo neohrabanýma rukama. Pomozte mu, aby zcela nevykrvácel.
60

How Many

Platforma: Freeware
Výrobce: Aki Ahonen

Stáhnout

How ManyKaždý zdatný domácí kutil by nejspíše prohlásil, že výměna žárovky patří k těm nejsnadnějším úkonům co se udržování vlastní domácnosti týče. Autoři této krátké adventury se nás rozhodli přesvědčit o opaku a celý příběh přinášejí s trochou vtipu a nadsázky.

Vše začíná zcela nevinně. U sporáku stojí muž ve středních letech s počínajícím pivním znamením v přední části těla. Jak se zdá z jeho slov, včera oslavoval výročí své svatby, s alkoholem to dosti přehnal, přesto ale dneska vstal dříve než jeho drahá How Manychoť. Důvodem byla snídaně, kterou se rozhodl pro ženu připravit (to je ale vzorný manžel! :-)). jeho žena s ním komunikuje s horního patra a on jí nakáže, aby pěkně ležela v posteli, zatímco on jí přímo na toto místo přinese ranní oberstvení. Přípravu následně zkomplikuje menší domácí incident – v kuchyni přestane svítit světlo. Připrava snídaně tedy okamžitě přestane a hlavní hrdina se rozhodne nejprve se vypořádat s tímto úkolem. A vyměňovat žárovku vlastně budete i po zbytek hry.

Ta vám příliš času nezabere. Vždyť já osobně závěrečnou obrazovku viděla v čase okolo osmHow Manyi minut a to si myslím, že jsem v řešení adventur poměrně slabá. Navíc ani samotné úkoly nepatří k nejtěžším, vždyť hra nabízí pouhé dvě herní obrazovky, jejichž obsah se ale bude postupně měnit. Jmenovitě jde o kuchyň a následně zahradní přístřešek, kde najdete většinu předmětů potřebných k opravě. Dokonce si ani nemusíte lámat hlavu s jejich kombinováním. Na to autoři také trochu zapomněli a všechny předměty tak budete používat přímo a navíc vždy ve zcela logickém smyslu, což je nutno označit za velké plus. Stejně tak je nutné vyzdvihnout malý lékařský incident, který se během vyměňování stane. O to ani tak nejde, jako spíše o krev, která ze zranění neustále vytéká a zůstanete-li chvíli na místě stát, uvidíte pod sebou dokonce i červené kolo. No a toto červené kolo zde zůstane i poté, co odejdete nebo opustíte místnost. Na konci hry tedy můžete sledovat červené stopy všude okolo.

Adventura How Many se mi poměrně líbila. Její nejvetší slabinou je rozhodně celková rozlehlost, která mohla být větší a celá hra tak mohla pokrýt více než několik minut volného času. Takto ji zase na druhou stranu příliš nenatahovali a zábavná je rozhodně!

Poznámka: Pokud by se vám podařilo zaseknout, zkuste náš návod.

Autor:

CES 2019

Největší veletrh spotřební elektroniky CES 2019 v Las Vegas probíhá od 8. do 11. ledna a rozhodně si přijdou na své hráči i nadšenci. Mezi očekávané novinky patří ohlášení 7nm CPU i GPU od AMD, nové modely karet NVIDIA RTX, VR a mnoho dalších. Sledujte dění na CES 2019 online.

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

59 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 30 čtenářů

Nejčtenější

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Další z rubriky

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz