Hot Racing 2 - ať se práší za kočárem

  12:00aktualizováno  11. února 11:09
V této závodní arkádě na vás čeká řádka tratí, které vás provedou po celém světě - od závodů mezi antickými ruinami až po záludnou trať v ropné rafinerii. Nasedněte do sporťáku a vzhůru na start.
80

Hot Racing 2

Platforma: Freeware
Výrobce: My Real Games

Stáhnout

Hot Racing 2Uplatnit se na trhu her pro nové společnosti není vůbec snadné. Společnost MyRealGames ale zvolila zajímavou cestu â?? zajímavou minimálně pro nás freewarové hráče. Postupně vydává zdarma řádku her, které svou kvalitou dosahují minimálně sharewarové úrovně. Skrze své stránky pak získávají další hráče pro své online hry. Dnes tu máme vylepšenou verzi jejich závodní hry Hot Racing.
Na úvod přeci jenom upřesnění, nejde o reálný simulátor závodů, ale čistokrevnou arkádu. Na auta se díváte shora nebo zezadu, chybí ovšem možnost přímého pohledu z kabiny. Na úvod si můžete vybrat ze dvou, další auta se otevírá po zajetí určitého množství kampaní. Nové vozy nejsou nutně lepší, třeba mají jenom lepší chování v zatáčkách, bohužel hra je stavěna tak, že rychlost je dominantní a s pomalým autem se budete trápit.
Během závodů se na trati objevuje řádka časově omezených bonusů. Většina je pozitivních: udělí vám akceleraci, zpomalí soupeře nebo promění vaše auto v ducha, takže můžete ve skrumáži lépe útočit.

Jediným negativním bonusem je zpomalení vašeho auta. Možná jsem měl štěstí na výběr modelu, ale prvních několik tour jsem vyhrál vždy stylem Hot Racingstart â?? cíl a před soupeři měl obrovský náskok. Po změně modelu už to tak jasné nebylo. Jedním z negativ, které zaznamenáte od začátku, je nevyváženost vašich soupeřů. I když se na startu objevuje třeba teréňák a čistokrevný sporťák, v průběhu závodu se drží po kopě, dělají stejné chyby a rozestupy mezi nimi jsou minimální.


V Hot Racing nechybí ani přetláčení a vytláčení mimo trať, bohužel fyzikální model nezobrazuje destrukce a podobné šarvátky na autech nezanechají â?? mimo chvíle zdržení â?? žádné trvalé následky. Hra nabízí dva módy: rychlý závod a tournament se zhruba padesátkou závodů. Padesát závodů se ale nerovná počtu tratí. Jedno kolo tournamentu má obvyklHot Racing 2e dvě až tři tratě, které se opakují a liší se třeba v počtu odjetých kol na téže trati nebo jedete stejnou trať v protisměru. I tak je však výběr unikátních dráh poměrně velký a hezky zpracovaný. Podíváte se třeba do Řecka s antickými artefakty v okolí tratě či do oblasti s rafinérií, kde vám ropovody brání ve výhledu. Okolí je bohaté na domečky, předměty a záludná místa, ve kterých snadno uvíznete.


Hot Racing má nadprůměrnou grafiku a detailní modely automobilů, přestože právě automobily vypadají z celé hry asi nejhůře. MyRealGames jsou ovšem profesionálové, což oceníte třeba v oblasti stability a chování.  Závody jsou svou obtížností vhodné pro začátečníky, ovšem při těžší obtížnosti si slušně zazávodí i zkušenější.

 

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

75 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 35 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz