Hockey Manager 2003 - šéfem hokeje

  12:00aktualizováno  18. srpna 2004 2:16
Šéf hokeje, to je přesně ta funkce, kterou můžete získat, pokud máte známé na svazu a v hráčské asociaci, nebo pokud si stáhnete novou českou freewarovku ne nepodobnou Czech Soccer Manageru 2003, která se ale zabývá hokejem.
50

Hockey Manager 2003

Platforma: Freeware

Stáhnout

Hockey Manager 2003 Hockey Manager 2003 od trojice českých programátorů v Delphi na první pohled nejen svým názvem připomíná legendární sérii českých manažerů CSM od Petra Vašíčka. Název ale zároveň napovídá, že se zaměřuje na trochu jiný druh sportu, v České republice neméně populární – hokej. Po proběhnutí pohodové instalace vytvořené freeware programem Click Team (či jak se jmenuje) zbývá už jen kliknout na na ploše se objevivší ikonu a pařba může začít.

Už první pohled ale dává jasně najevo, že vývoj Hockey Manageru ještě zdaleka nedosáhl takové fáze, jakou se mohou pyšnit autoři CSM. Nevadilo by ani v nejmenším, že hra nabízí pouze čtrnáctku týmů, které se Český Telecom Extraligy ledního hokeje (tak zní oficiální název soutěže) v letošním roce účastní, že tedy není možné získat posilu ze zahraničí či hráče vracející se z NHL, nevadilo by až tolik, že se nepočítá s reprezentací a jinými soutěžemi, než jen domácí liga a play-off. Tedy: lépe řečeno: nevadilo by to tak moc, kdyby hra alespoň domácí soutěž zpracovala detailně a zajímavě, což se bohužel nestalo.

Hockey Manager 2003 Hockey Manager 2003 je podobně jako CSM rozdělen na jednotlivá hrací kola, mezi kterými přesouvá tlačítko Pokračovat. Pod ním se nachází ikonka Tým. Zde je možné upravovat soupisku (to se ale týká jen začátku sezóny a případu, kdy do týmu přibude nějaký hráč, protože jejich výkonnost se zde prakticky vůbec nemění), trénovat (trénink může být buď lehký, těžké nebo normální, trénovat můžete obranu, útok nebo obojí, ale přijít na to, co hráči potřebují, je dost kumšt), pořádat přátelské zápasy (na výběr je vždy několik českých týmů z nižších soutěží a zahraničních soupeřů), upravovat stadion (zvyšováním jeho kapacity či změnou ceny vstupenek – kde to asi autoři okoukali, že? :o) a podívat se, jak si tým vedl v předchozích sezónách.

Tlačítko Tabulka umožňuje prohlédnout si aktuální pozici mezi čtrnáctkou elitních českých klubů, barevně vyznačeni jsou postupující do play-off a sestupující do baráže. Je možné se i podívat na průběh play-off či aktuální výsledky extraligy, či si prohlédnout své nejbližší soupeře.

Hockey Manager 2003 A konečně posledním tlačítkem je Nákup, Prodej. Po jeho stisknutí se otevře okno s honosným nápisem Nákup, Prodej, Výměna, ale to poslední nelze ve hře provádět vůbec a ty první dvě činnosti také za moc nestojí. V každém kole je možné provést jeden transfer. Bohužel nikde není napsáno, kolik jaký klub za hráče chce a za kolik naopak můžete svého zbytečného plejera střelit. Vše je tak spíše záležitostí náhody než promyšlených manažerských plánů.

Největším zklamáním po CSM pro mě byl ale průběh zápasu. Zvykl jsem si už, že prožívám u počítače každou minutu, nadávám svým obráncům, když mi hra napíše, že neodvrátili brilantní útočnou akci soupeře, posílám rozhodčího do míst, která by rozhodně nechtěl vidět, a bezmála líbám monitor, když střela mé elitní útočné formace skončí v síti. Nic takového v Hockey Manageru není. Kliknete na tlačítko pokračovat a hra okamžitě vyšpulí výsledky. Ani se nedozvíte, kdo dal góly, jaká byla úspěšnost brankářů, o hodnocení hráčů jako v CSM si můžeme nechat jen zdát.

Nu, dohromady všechny tyhle výše jmenované prvky vytvářejí dosti negativní obraz hry. Navíc ta ani nemá dobrou grafiku a nezaujme vás designem jako její nejbližší konkurent. Nicméně pokud vám hokej voní více, nebo už vás fotbalový manažer omrzel, nechce se vám stahovat dvanáct megabajtů, či vás jakýkoliv jiný důvod vede k tomu, že už chcete zkusit něco jiného, nebudu vám v tom bránit. Jen předesílám: hokejový CSM rozhodně nečekejte…


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

75 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 509 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Najdete na iDNES.cz