Hmyzí válka - nenechte se sežrat

  12:00aktualizováno  29. března 2003 11:19
Dnes se opět setkáváme s klasickou českou arkádou, která se vyznačuje zcela originální a výbornou grafikou a navíc, je přímo skvěle hratelná. V roli malého broučka budete skákat a přeskakovat přes různé překážky. Na začátku budou překážky velmi jednoduché, později však přibude na obtížnosti. Dokonce budete muset přeskakovat i píchavé ježky a žravé žížaly.

Hmyzí válka

Platforma: Freeware
Výrobce: Intergalactic

Stáhnout

Hmyzí válka

Jedná se o velice kvalitní a originální kreslenou 2D plošinovou českou arkádu, jakých je v poslední době veliký nedostatek. Tím větší jsem měla radost, když jsem ji při serfování po stránkách s volnými hrami nalezla. Již její název Hmyzí válka je více než pozoruhodný a zaujal mne hned na první pohled. Ihned po stažení celého souboru o velikosti 3,4 MB se vám na vaší obrazovce objeví graficky skvělý a vstkutku zcela originální obrázek, jaký se skutečně hned tak jen neuvidí. Ovládat budete malého, bezbranného, ale hezky vypadajícího broučka, jehož jedinou obranou před jeho nepřáteli je jeho vynikající schopnost skákat, přeskakovat a také velice dobře šplhat.

Na své cestě budete muset přeskakovat jakési bažiny, postupovat vpřed prostřednictvím malých pohybujících se kvítků , zavěšovat se na kolmé stonky a šplhat po nich nahoru i dolů a přeskakovat z nich na vyskytující se bezpečná místa. Jedině, co lze jejímu tvůrci, kterým je Intergalactic, vytknout je skutečnost, že když už si dal takovou práci s grafikou, hru ještě neozvučil, nepřítomnost doprovodných zvuků při skocích mi totiž chyběla mnohem více, než absence doprovodné hudby, i když bych její přítomnost určitě rovněž přívítala. Při hraní této hry budete muset projít celkem přes devět různých levelů, z nichž jeden je hezčí než druhý, o nápaditost ve změnách prostředí autoři zřejmě nouzi neměli.

Hmyzí válka

Hrát budete za malého, pěkně vykresleného broučka, vaším jediným, avšak velikým, úkolem je dostat se na konec levelu a pokračovat dále, při tom zdolávat již výše zmíněné překážky. O život vám budou na vaší cestě usilovat mnozí nepřátelé z říše hmyzu a jiná havěť, jako píchlaví ježci, slizké žížaly, zákeřní hadi a mnoho jiných potvůrek. Pomáhat si musíte jedině lstí a vašimi dovednostmi, žádnou jinou zbraň totiž nemáte. K přemisťování vám budou nápomocny stojící, ale i plovoucí a vznášející se malé leknínky, různé liánky a jiná pomocná místa. Všechny tyto pomůcky se musíte naučit velmi dobře využívat, nebo se přes rokliny a hluboké propasti nedostanete. Vše bude tedy záležet jen na vašich dovednostech.

Ve hře se nehraje na žádné “životy”, prostě, když se vám něco nepovede, hra spadne a vy se ocitnete zpět na začátku toho levelu, v kterém jste se právě nacházeli. Takže pokud se chcete dostat až na konec hry samotné, je nutno hru dohrát bez přestávky, protože při každém novém spuštění hry se ocitnete vždy na začátku prvního levelu. Nahoře na obrazovce vlevo máte informace o umístění v levelu, vpravo nahoře pak počet získaných bodů. Tyto body dostáváte za sebrání malých modrých slziček, kterých je všude rozseto jako máku. Pokud však ve hře neuspějete, všechny vámi dosažené body se smažou a začínáte znovu od nuly, ikdyž v tom levelu, v kterém jste neuspěli.

Hmyzí válka

Váš malý brouček je kupodivu až velice lehce ovladatelný, vystačíte si po celou dobu hraní jen se všemi čtyřmi kurzorovými šipkami pro jeho pohyb dopředu a vzad a pro šplhání nahoru a dolů. Pro skoky používáte mezerník, pokud chcete vyskočit výše, je nutno mezerník přidržet. Když pak budete padat na nějaký ten pohybující se leknínek pod vámi, je nutno řídit pád kurzorovými šipkami vpravo a vlevo a při tom přidržovat mezerník. To by tak bylo asi všechno, nyní se tedy už můžete s chutí pustit do hraní a zažít tak s hmyzem další z mnoha příjemných zážítků, dlouhých dobrodružství. Přeji slastný zážitek ze hry.

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz