Highway Pursuit – nejlepší závodní 3D akce?

  12:00aktualizováno  7. dubna 8:03
Po delší době se nám pod ruku opět dostala další výtečná 3D závodní akce. Pokuste se najet se svým fárem desítky kilometrů, aniž by vás nepřátelé, helikoptéry či jiná nebezpečí a havěti dostali. Co vše skrývá Highway Pursuit, který má na všech světových serverech nejlepší možné hodnocení?

Highway Pursuit

Platforma: Freeware
Výrobce: Adam Dawes

Stáhnout

Highway PursuitHighway (dálnice), pursuit (stíhání). Tato dvě slova plně vystihují děj nebo spíše koncept hry. Jediné, co potřebujete k úspěchu (jako u většiny akcí), je zůstat naživu. To ovšem není nijak snadné, protože se musíte ubránit před desítkami nepřátel, jež vás dokáží bez problému smést z mostu do řeky nebo klidně mimo trať, což bohužel také (i když pojedete pouze po trávě) za pár sekund způsobí smrt.

Většinu vozů (až na obrněné pojízdné stroje), dokážete eliminovat kulometem, ovšem když se vše dobře naplánuje, můžete jim zatopit i legračněji. Stačí nepřítele předjet a vypustit mu pod kola olej či plyn (přes který není vidět). Tím automobil vyřadíte z tratě, tudíž se vám hned přičtou body v rozmezí od 500 – 1500. Jediný háček je v tom, kde takovéto zbraně sehnat? „Svůdný“ ženský hlas vám vždy před nákladním vozem (v němž se skýtají zbraně) oznámí, abyste jej neminuli (stojí na kraji silnice). Až se dá do pohybu, stačí přibrzdit a zajet mu do zadního prostoru. Jakmile budete uvnitř zajede ke kraji a vypustí vás ven s novými zbraněmi.

Highway PursuitNepřátelé jsou mnohdy velmi agresivní a vůbec jim nevadí, když to se svým krásným vozem napálí do nevinného auta jednoho z civilistů. Také helikoptéry hrají svou velkou roli a mnohdy není lehké se jejich bombám vyhnout. To vše se ale neodehrává na velké prostorné dálnici, nýbrž na úzké cestičce, kde budete muset v zatáčkách ovládat rychlost až 180 km/h.

Prostředí se ale po čase plynule střídají. Kromě ledajakých lokací navštívíte hlavně lesy, poušť nebo hory. To se projevuje převážně na efektech (v poušti děláte nepořádek s pískem, na horách se sněhem), ale i mlha je součástí tratě a garantuji vám maximálně dvacetiprocentní dohlednost.

Highway Pursuit Též uzávěrka mostu vás může nemile překvapit a pokud neuposlechnete výstrahy, pravděpodobně se ocitnete z nedokončeného mostu v řece.

Highway Pursuit není ochuzen o klasická nastavení grafiky, zvuku, ani o celkem slušný hudební doprovod. Zvuky aut, helikoptér či výbuchů jsou opravdu na velmi dobré úrovni a také prostředí ve třetím rozměru a grafika se velmi povedly, byť za to budete muset zaplatit celkem silnou mašinou. Na Athlonu 1800 s 512 Ram se hra umí pěkně seknout i na nejnižší rozlišení. Těžko říci, zdali by to lepší PC vyřešil, protože je spíše zjevné, že engine autora Adama Dawise prostě nestíhá.

Highway PursuitNejvětším lákadlem a věcí, díky níž většinou hru hrajete do zbláznění je score. Máte chuť se neustále zlepšovat a dosáhnout slušného výsledku. To bude pro většinu z vás otázkou až několika týdnů trénování. Score poté můžete poslat na autorovy stránky a až tak učiníte, zjeví se vám, na kterém místě jste se umístili. Opravdu to není snadné. I se slušnými 80 000 body se budete muset spokojit s místem číslo dvacet tisíc. ;-)

Ale nyní už je načase dnešní vyčerpávající recenzi zakončit a vyřknout závěrečná shrnující slova. Jedná se bez debat o jednu z nejlepších freewarových závodních akcí jakou jste kdy hráli. Masivním počtem nepřátel a vychytávek si vás tento titul zaručeně získá na dlouhé dny i týdny. Po každém kilometru víc a víc přituhuje a tak to má být. Ani na moment se nerozmýšlejte a stáhněte to ! ;-)Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Najdete na iDNES.cz