Helillom Planet - a zase ti Ufouni!

  12:00aktualizováno  3:35
Roztomilí okatí mimozemšťané ve skutečnosti nejsou žádnými domácími mazlíčky, o čemž se dostatečně přesvědčíte v dnešní hopsačce. Naštěstí máte laserovou zbraň a energetické štíty. Bude to pro vás procházka 49 růžovými sady - pardon - levely?
70

Helillom Planet

Platforma: Freeware
Výrobce: Gerardo Prieto

Stáhnout

Helillom PlanetMimozemští vetřelci napadli vaši kolonii a vy nyní musíte společně s ostatními otročit v dolech. Abyste unikli z osidel krutovládců, musíte se jim postavit a přímo v jejich lůně krást diamanty, jež jsou energií pro záchrannou kosmickou loď. A že je cizácký svět rozlezlý! Postupně projdete sedm planet po sedmi levelech a jak asi tušíte, vše v arkádovém prostředí, v němž není nouze o víceúrovňové plošinky. 

Náš hrdina je mimozemšťan s doslova laserovým pohledem, s jehož odlišením od soupeřů můžete mít zpočátku problémy. Na rozdíl od klasického Mária se nepřátel zbavujete výhradně střelbou. Není ani divu, design levelů svou symetrií a důrazem na Helillom Planet detaily spíše než klasické hopsačky připomíná Bubble Bobble, i když zde nepřátele do bublin neuzavíráte. Mimo oční zbraň je vaším druhým pomocníkem energetický štít, jenž vás spolehlivě ochrání před nepřátelskými střelami. V každém kole musíte sesbírat všechny diamanty a uprchnout dveřmi. Mimo ně se na scéně povalují i další bonusy a životy. Ty zlepšují vaši zbraň, sílu a trvanlivost štítu. Bonusy se náhodně generují, takže někdy můžete mí supersilnou zbraň s mizerným štítem a naopak. To činí Helillom Planet zajímavějším a variabilnějším.

Hra je hlavně o trpělivosti. S dostatečným klidem a rozvahou postupně sestřelujete jednoho soupeře za druhým až vyčistíte celou obrazovku. Později k tomu budete potřebovat i postřeh a šikovnost, střelba bude vyžadovat koordinaci, skoky musí být ťip-ťop a do toho vám hrozí nástrahy v podobě drtících sloupů či vrtáků, s nimiž si vaše slizové tělo příliš nerozumí. Záchytnými body jsou až celé splněné planety, takže plýtvat životy je zpravidla osudovou chybou. 

Helillom Planet Helillom Planet je oděn do hezkého grafického kabátku. Okaté postavičky vás pobaví, zachován byl ráz plošinek, jež vypadají jako létající talíře, pozadí je nápadité a přitom dostatečně kontrastní. Snad jen nazvučení mohlo být kvalitnější a hudební doprovod výraznější. Ale i tak je technická stránka na velmi slušné úrovni a arkáda patří rozhodně k těm povedenějším, jež byly za pomocí Game Makeru vytvořeny.

Pokud je vám smutno po mimozemšťanech, vyzkoušejte Helliom Planet. Je originální a vtipný a při dobývání 49 levelů se jistě dostatečně vyřádíte.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

70 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 22 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Najdete na iDNES.cz