Hasenjagd – a začal hon na zajíce

  12:00aktualizováno  11:22
Není to zase tak moc dávno, co jsme vám nabídli možnost zmasakrovat si nějaké ty králíčky. Dnes budeme střílet po druhu zvěře velice příbuzném a to po zajících. Pravda, nebude tu žádná krev, ale zajíci jsou jak známo rychlejší a proto budete muset mít lepší reflexy. Aneb duch Moorhuhnu se nevzdává.

Hasenjagd

Platforma: Freeware

Stáhnout

Hasenjagd

Je to tak, ačkoliv od vydání prvního Moorhuhnu uběhlo už mnoho vody, stále přicházejí nové a nové tituly s jedním a tím samým principem hry a měnícím se grafickým pracováním. Dnešní hra má s původním Moorhuhnem ještě jednu společnou věc. Vznikla v zemi, kde se mluví německy.

Osobitá a roztomilá grafika vás na ní asi zaujme nejvíc. Budete se muset obejít bez scrollování do stran, ale ani vám to nepřijde jako nějaká chyba, protože zajíců je dostatek i na jediné obrazovce. Co je ale podstatnější, to jsou zvířátka opravdu mrštná a rychlá. A tak není žádnou výjimkou, když nedokážete ušáka zlikvidovat dřív než třeba na čtvrtý pokus. Pokud chcete dosáhnout co nejlepších výsledků, doporučuji občas střílet i po něčem jiném než po ušácích, například kohout na kostelíku je za 10 bodů, další bodíky jsou za auto a sestřelit jde (několika pokusy) i značka se zajícem. Hra není tak brutální jako Kill Em All, po zásahu zajíc jen exploduje, žádná krev vás děsit nebude. Děsit vás naopak bude časomíra, která neúprosně odpočítává čas určený pro vaši střelbu. Časový limit pro hru je šedesát sekund a je čistě na vaší šikovnosti, jak jej využijete.

HasenjagdHra běží v rozlišení 640x480 a v šestnácti bitové barevné hloubce, takže se dá říci, že není nijak zvlášť náročná na výkon počítače. Hudba nikde nehraje, ale vaši střelbu slyšet je. Vše se ovládá myší a proti jiným hrám není potřeba nabíjet tak často (střílíte levým tlačítkem a nabíjíte pravým), máte totiž zásobník na dvacet nábojů. Jak sem ale již podotknul výše, trefit ušáka na první pokus není tak snadné, jako sejmout tímto způsobem pár slepic v Moorhuhnu. To dodává hře svoji vlastní atmosféru, na druhou stranu se u některých jedinců může požitek ze hry změnit v pouhopouhé zběsilé klikání všude do prostoru, kde se ušáci zjevují. Jakou však zvolíte proti zajíčkům strategii, samozřejmě závisí jenom na vás. Nastavení zde neexistuje, tedy alespoň ne přímo ve hře, ale pokud jste zvídaví a nebojíte se trochu experimentovat, zjistíte, že některé vlastnosti lze upravit v konfiguračním souboru EASTER.INI. Nemyslím si ale, že by to bylo potřeba, přesto uvedu alespoň dva malé příklady: HasenjagdPokud vám hra přes celou obrazovku nevyhovuje, je možné spustit hru v okně (parametr FULLSCREEN=0), ale upřímně řečeno, hra přes celou obrazovku je lepší. Případně pokud se hra seká, lze snížit vzorkovací frekvenci samplů na 22050 Hz (místo implicitně nastavených 44100 Hz). Lze vypnout i zvuk, ale to silně nedoporučuji, neboť výstřely fungují jako dobrá kontrola. A protože nemáte moc času koukat na počet nábojů v zásobníku, lze rychle a bez zdržování podle zvuků odvodit, zda již plýtváte časem a je potřeba znovu nabít, nebo zda ještě máte čím zajíce potrápit.

S hratelností na tom hra není rozhodně špatně, ale můj osobní názor je, že její vzor (tedy Moorhuhn) byl na tom ještě o drobet lépe. Grafika je roztomilá, barevná a nenapadá mne nic , co bych jí mohl vytknout. Kontrola výsledků po internetu šlape bezchybně, a pokud toužíte po tom se zapsat na některé z prvních míst, budete potřebovat nahrát 120 bodů. Tak co, zkusíte to?

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Najdete na iDNES.cz