Halloween Heist – děti, budeme se bát!

  12:00aktualizováno  22. března 11:32
Pojďte se bát se strašidelnou halloweenskou arkádou, jejímž cílem je vyhnout se všem nečekaným nástrahám. Ze všech stran na vás číhá nebezpečí a vy si musíte hledět jediného - ubránit svůj život a vysbírat všechny vydlabané dýně. Pokud máte silné nervy a trpělivost, rozhodně si nenechte ujít tuto gamesu.

Halloween Heist

Platforma: Freeware
Výrobce: Twilight Games

Stáhnout

Halloween HeistMožná vám někdy bylo líto, že u nás nikdy neslavíme svátky, které vidíme v amerických seriálech. Nepřevlékáme se za příšery na halloween a ani se necpeme krocanem ke dni díkůvzdání. České děti jsou zblblé ze Santy Clause a ani neví, komu vlastně mají o vánocích psát. Velikonoce máme až na mrskačky podobné a halloween nám mohou připomínat dnes již málo viděné masopusty. A těm, kteří by rádi zažili pravou halloweenskou atmosféru je určena dnešní hra.

Logicko-akční arkáda Halloween Heist je ze strašidelného prostředí a obsahuje několik zapeklitých levelů, v nichž musíte používat mozek a stále být ve střehu. Hlavním hrdinou je malá sympatická postavička mající místo hlavy vydlabanou dýni a na ní čarodějnickou čapku. S tímto strašákem musíte projít celou mapu a vysbírat všechny bonusy, čímž se vám zvyšuje score. Za jeden sebraný bonus se přičte 10 až 40 bodů. Ve splnění levelu vám však brání pohybující se nepřátelé a různé nástrahy. Halloween HeistHlavními takovými potvůrkami jsou osminozí strach nahánějící pavouci. Na první pohled se může zdát, že někteří pavoučci se pohybují ve stále stejných trasách, ale po chvíli na vlastní kůži zjistíte, že se vychylují z kurzu tak, aby vás dostali. Další překážkou k vítězství jsou i ostré meče, které se vysouvají ze zdí, tudíž jste nuceni dělat různé dech beroucí manévry.

Když splníte všechny úkoly, jsou vám otevřeny dveře do dalšího kola. Z jaké části jste už vše vysbírali, respektive kolik vám toho ještě zbývá se dozvíte z dolního panelu. Zde vám ubíhá i čas, který když uplyne, tak neztrácíte možnost dostat se do dalšího levelu, ale nezískáte za něj bonusové body.

Halloween Heist K ovládání hrdiny vám stačí pouze šipky a k dosažení pohybu osmi směry je lze kombinovat. Grafické prostředí je temné a strašidelné. Velice psychologicky působí velký měsíc v úplňku, který tvoří pozadí hry. Další vrstvy se pohybují paralaxně. Ve hře se také přes obrazovku pohybují temné mraky různých tvarů, které zvláštním způsobem vše mlží.

Tato gamesu vznikla minulý rok a má ji na svědomí v Čechách málo známý team Twilight Games. Své hry umí doplnit uměleckými efekty a vždy je dovedou k dokonalosti. Tato gamesa je toho příkladem. Nad Halloween Heist je člověk nucen strávit spoustu času - je prostě návyková. Stále se snažíte dostat se dál a dál, až se skoro vžijete do situace dýňového panáčka. Častokrát je výhra na dosah a pak stačí malá neopatrnost či nepozornost a přijdete o vše.

Halloween Heist Jediné, co mi na této arkádě chybí je možnost hru ukládat, jelikož se musíte pořád probojovávat od prvního kola, což je často velice zdlouhavé a po jistém čase to začíná nudit. Co bych naopak pochválil je přepínatelnost mezi oknem a fullscreenem. Ve fullscreenu vše běží samozřejmě rychleji, protože se systém soustředí hlavně na tuto aplikaci. Další věcí, která si zaslouží být oceněna, je hudba a zajímavé zvukové efekty, které dodávají všemu na dramtičnosti a dokonale doplňují téma celé hry.

Pařba Halloween Heist je hned od začátku zajímavá, stačí se podívat hned na hlavní menu, jenž se skládá pouze ze dvou tlačítek. Pokud bych měl vše stručně shrnout, nešetřil bych superlativy. Takže pokud sháníte hru, kterou by jste si zpříjemňovali chvilky určené k relaxaci, nečekejte a stahujte!


Autor:
 

Nejčtenější

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz