Hacman - žrout kuliček se vrací

  12:00aktualizováno  6. října 9:41
Pokud byste si opět rádi zahráli hru na způsob světoznámého Pacmana, pak vám dnes nabízíme další kousek, který vaše touhy může uspokojit. I když v něm nenarazíte na žádné novinky, které by vás (ne)mile překvapily, rozhodně stojí za to ho okoštovat a zhodnotit jeho kvality.

Hacman

Platforma: Freeware
Výrobce: 1/2 dead

Stáhnout

Snad každý z vás už měl někdy možnost zahrát si hru, ve které je vaším úkolem pojídat malé kuličky kuličkou větší a snažit se během hry vyhýbat se všemožným nepřátelům a kolo úspěšně dokončit a postoupit dále. Snad každého napadne, že se tedy jedná o hru zvanou Pacman. S rozvojem Internetu a freeware her po něm šířených se začali různí herní vývojáři pouštět do tzv. klonování. V našem archívu už naleznete také pěknou hromádku. Nedávno se mi do rukou dostal další takový klon, který svým názvem jasně naznačuje, o jaký typ hry se bude jednat. Proto jsem neváhal, zahrál si ji a dnes vám ji nabízíme zdarma ke stažení.

Hacman

Po stažení hry, jejíž velikost se pohybuje mírně nad krásným jedním megabajtem, si budete muset nejprve na pomoc přivolat nějaký komprimační prográmek. Po vypakování celého obsahu se už jenom můžete těšit na překvapení, která na vás čekají. A nebo nečekají!? Než se ale budete moci pokochat „pestrobarevným“, pěknou hudbou doprovázeným menu, musíte si nejdříve počkat, než se hra načte. Dále už jen zhlédnete jakousi reklamu autorů (mimochodem takový netradiční název jsem už dlouho neviděl:-)) a můžete se pustit do prvního kola.

Předpokládám, že asi většina z vás bude cíl hry znát, ale pro ty, kteří vůbec nevědí, o co tam vlastně běží, s radostí vysvětlím. Vaším úkolem tu bude požírat všechny malé žluté kuličky rozházené po celém kole. S vaší velkou kuličkou zvanou Hacman se kromě tohoto nesnadného úkolu budete muset ještě vyhýbat krvelačným nepřátelům, kteří netouží po ničem jiném, než po vašich životech. Ty máte bohužel pouze tři. Jelikož by to bylo opravdu hodně obtížné, autor ještě do hry přihodil dva páry (tedy čtyři, ale s přibýváním kol jich bude více) bonusových kuliček, které když sežerete, tak vaši nepřátelé vůči vám na chvilku ztratí imunitu a budou také „ k sežrání“. Mimoto se ještě hra o něco zrychlí, takže máte větší šanci jich pojíst více a tím si i nahrabat více bodů. Dále se tu můžete setkat s bonusovými kousky ovoce, které vám taktéž zvyšují bodové skóre. Musíte je ale nejdříve sníst.

Hacman

Co by to bylo za hru, kdyby neobsahovala nějaké útočiště, do kterého by mohl hlavní hrdina v době nebezpečí vklouznout, že? Ani ve hře Hacman na to autoři neopomněli, a tak i zde máte několik tajných vchodů, které vás přemístí třeba na druhý konec hracího pole. Bohužel se do nich vejdou i vaši oponenti, a tak si musíte dávat velký pozor, abyste náhodou kvůli nepozornosti nepřišli o život(y). Co mi na hře ale hodně vadilo, bylo velmi špatné ovládání. Pokud chcete, aby hrdina třeba zatočil doprava, budete si muset chvilku počkat, než co si to asi rozmyslí a pak zahne. Kvůli tomu jsem hodně přicházel o životy, což asi není dobrá zpráva pro žádného hráče. Dále bych chtěl vytknout trhání hry. Pokud právě pojídáte bonusovou kuličku, musíte se připravit na to, že se hra na chvilku zarazí (načítá se totiž hudba) a až po chvilce se zase rozjede. I na poměrně silném počítači se tomu asi nevyhnete.

Co říci na závěr? Pokud si to tak všechno shrneme, tak vlastně máme před sebou další hru žánru Pacmana, která ale v podstatě ničím nepřekvapila. Její hudební stránka není také nijak zvlášť výjimečná a co se týče grafického prostředí, tak tam se kola střídají jen co se týče uspořádání uliček. Pokud byste si ale přesto chtěli hru vyzkoušet, nic vám v tom nebrání. Myslím si ale, že naše databáze obsahuje mnohem lepší hry, které vás nejen báječně pobaví, ale také vypadají velmi pěkně jak po grafické, tak i po hudební stránce.

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Najdete na iDNES.cz