Gun Godz je akční hra v rytmu rasta rapu

  22:00aktualizováno  22:00
V akčním masakru Gun Godz utíkáte ze sci-fi vězení, přičemž bezmyšlenkovitě likvidujete vše, co vám přijde do cesty. K rychlé akci hraje zvláštní druh hip-hopu a zvuk otáčejících se hlavní rotačního kulometu.
75

Gun Godz

Platforma: Freeware
Výrobce: Vlamberr

  • zábavná a frenetická akce
  • speciální úrovně
  • rapová hudba
  • nic moc nového
  • málo zbraní

Stáhnout

Gun Godz | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Gun Godz

Gun Godz, akční hra z pohledu vlastních očí, je jako stvořená pro staromilce a nostalgiky, kteří vzpomínají na začátky akčního žánru v podobě Dooma či Wolfensteina. Velmi akční hratelnost je natolik vtahující a návyková, až je s podivem, že tyto hry v dnešní době vyšly z módy. Sci-fi kulisy doplňuje velmi netypicky hudba, která by se nejlépe dala charakterizovat jako pouliční rastarfariánký rap.

Gun Godz

V trošku zkrácené definici by se Gun Godz dal popsat jako rychlejší a plynulejší verze Wolfensteina, ve které na druhou stranu není mnoho odboček a jednotlivé úrovně jsou designérsky daleko jednodušší a přímočařejší. Ovšem, jsou až po strop zaplněny všemožnými druhy vetřelců, strážců s pistolemi a brokovnicemi, ošklivými monstry a v neposlední řadě bossy. Hráč uniká z vězení na Venuši a kdokoliv se mu připlete před hlaveň, ten to má spočítané.

Gun Godz

Hra je rozdělena na několik oddílů, které se liší především prostředím. Ačkoliv architektura úrovní je jednoduchá a stále stejná, je to právě okolí, které se mění.

Na konci každého levelu se objeví statistika, jak to bývá u těchto her zvykem. Počítá se přitom nejen se zabitými nepřáteli a posbíranými předměty, ale také rychlostí, s jakou patro proletíte. Lze dostat až tři vyznamenání, pokud jste dostatečně dobří a rychlí. Pokud těchto bodů máte dost, otevře se vám některá speciální úroveň. Třeba ta, ve které před sebou máte koridor plný nepřátel, omezené náboje a nic vás nesmí zranit.

Gun Godz

Po několika úrovních je třeba vypořádat se s obtížným bossem, na nějž většinou taktika "vystřílet všechno rovnou do obličeje" moc nefunguje a je třeba vypozorovat správnou strategii a využít svých hráčských dovedností.

Kromě základní pistole a posléze brokovnice se hráč dostane k supersilnému rotačnímu kulometu a posléze raketometu. Jakmile se poslední dvě zbraně objeví na scéně, nepřátel v místnostech rapidně přibude. A s vaším přispěním přibude i mrtvol.

Gun Godz

Skutečně originálním a zvláštním prvkem Gun Godz je hudba. V podivné a zvrhlé sci-fi tématice vám ke všemu tomu likvidování mimozemšťanů hraje cosi jako rasta rap. Zní to nabroušeně, úderně a cizokrajně a ačkoliv nejsem velký fanoušek tohoto druhu hudby (což také obvykle znamená, že se nevyznám, jestli je dobrá, nebo ne), k této hře sedla jako hýždě na hrnec a pobavila mě. Takže asi dobrá je.

Gun Godz

V Gun Godz nenajdete mnoho nápaditých prvků, ale to nevadí. Otevírání speciálních úrovní, hudební smyčka a samotná zběsilá hratelnost jsou dostatečnou kompenzací za váš vložený čas, takže celý titul je rozhodně vhodný k doporučení. Pokud vám nevadí bezmyšlenkovitá akce a máte rádi výzvy, pak je Gun Godz to, co hledáte.

Zde stažitelný archiv se hrou obsahuje jak verzi pro Windows, tak i pro Mac. 

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

75 %

Hodnocení čtenářů

33 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů

Témata: akční hra

Nejčtenější

Další z rubriky

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Domácí násilí: Soud chce vyšší tresty, pokud k němu dochází před dětmi
Domácí násilí: Soud chce vyšší tresty, pokud k němu dochází před dětmi

Fyzické i psychické násilí v přítomnost dětí může mít ještě větší dopad, než tomu bylo doposud. Násilník se totiž nedopouští trestného činu pouze na partnerovi, ale také na nezletilých. Jaké následky může domácí násilí mezi partnery na dětech zanechat?

Najdete na iDNES.cz