Grimgala se trošku opakuje, ale je to slušná surrealistická akce

  17:00aktualizováno  17:00
Barevně střídmá, ale zábavná akční arkáda Grimgala vás postaví proti přesile monster v náhodně generovaných úrovních. K ruce vám přitom kromě pistole dá i spoustu vylepšení a dokonce i kouzel.
70

Grimgala

Platforma: Freeware
Výrobce: Charlie Carlo

  • akce, která pobaví
  • surrealistické zpracování
  • postupné vylepšování postavy
  • málo druhů nepřátel
  • obtížnost se snižuje (mělo by to být naopak)
  • po jisté době se vše jen opakuje

Stáhnout

Grimgala | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Grimgala

Ať už budete hru Grimgala považovat spíše za arkádu, nebo za akční hru, jistě si v každé kategorii užijete slušný podíl zábavy. Náhodně generované úrovně v černobílém nádechu, spousta krátkodobých vylepšení a několik kouzel zajistí obsah na všech třicet map, ze kterých je hra tvořena. Kdyby nebylo špatně vybalancované obtížnosti a opakujících se motivů, bylo by hraní ještě větší kratochvílí.

Grimgala

Nejsem si jistý, jestli autor do své hry zakomponoval nějaký děj, ale i kdyby tomu tak skutečně bylo, asi by to mnoho nezměnilo. Vaše postava má v ruce pistoli a kolem ní se neustále motají monstra, která si buď dojdou až pro vaši smrt, nebo je před tím zastavíte. Grimgala má náhodně generované úrovně, takže nikdy nehrajete stejnou dvakrát. Na druhou stranu ale postrádá nějaký nečekaný obsah, který by vás motivoval. Všechno, co hra nabídne je vám představeno asi po třech levelech a pak jde jen o variace známého.

Grimgala

Protagonistu ovládáte jednou sadou kláves a druhou střílíte do různých směrů. Není to nejpohodlnější, ale zvyknete si velmi rychle. V každé úrovni se nachází několik protivníků (počet je taky generován), které signalizují lebky v horním rohu obrazovky. Dokud nepostřílíte všechny, neotevře se vám brána do úrovně další. Kromě nepřátel je v každém levelu truhla, která po otevření obsahuje nějaké vylepšení. Buď jste o něco rychlejší, máte větší dostřel, nebo se vám zvýší život či udělované poškození.

Grimgala

Z nepřátel padají peníze, za které si můžete po deseti úrovních koupit nějaké další vylepšení. Kromě těch vylepšení, co vám dodají nějaký konstantní efekt, je ve hře i poměrně hojné množství i těch krátkodobých, jako jsou speciální typy munice, nebo kouzla.

Grimgala

Ty jsou na jedno použití, ale povaluje se jich kolem dost. Získáváte je u jakýchsi rituálních kruhů, kde musíte obětovat jeden ze svých životů. Vtip je v tom, že jich máte jen omezeně. Přesněji tři do začátku. Z nepřátel padají „lékárničky“, ale každé kousnutí vás stojí celý život. Jakmile umřete, neexistuje možnost nahrání hry.

Grimgala

Nicméně největším problémem Grimgala je fakt, že umírat nebudete. Je totiž skoro nemožné, aby vás ve hře cokoliv zabilo. Jak získáváte vylepšení, stáváte se silnějším a tak zcela paradoxně je nejtěžší začátek hry. Později jsou z vás polobozi, které nemůže nic ohrozit.

Grimgala

Nepřátel jsou totiž jen asi tři druhy a jakmile jsou všechny představeny, je jasné, že víte jak na ně. Nic šokujícího se dál nechystá. To ale neznamená, že by Grimgala byla špatná akční arkáda. Bavila mě dostatečně na to, abych ji dohrál a užil si ji. Jen to možná byla motivace toho druhu, kdy jsem chtěl jenom vědět, jestli se neobjeví něco nového.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

66 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 2 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Najdete na iDNES.cz