Good Morning, Commander vám ukáže, jak tajemný může být vesmír

  19:42aktualizováno  19:42
Good Morning, Commander je impresivní, i když melancholická a poměrně dlouhá procházka po černobílé cizí planetě s nádechem tajemna a mystéria. Připomene vám Vesmírnou odyseu a Stalkera.
80

Good Morning, Commader

Platforma: Freeware
Výrobce: allen

  • atmosféra
  • mystérium
  • připomíná 2001: Vesmírná odysea
  • hráč se občas v tom prázdnu ztratí
  • chtělo by to nějakou hudbu

Stáhnout

Good Morning, Commander

Good Morning, Commander

Procházka po neznámé planetě ve hře Good Morning, Commander dosadí hráče do situace, kdy dlouhodobá, stereotypní a osamělá práce na vesmírné stanici způsobí odtržení od reality. Náš hlavní hrdina tak nedokáže určit, zda se neprobudil do nějakého jiného světa či vězení. Nic nepoznává, vše je mu cizí, nic si nepamatuje. Je na vás, abyste došli k pravdě.

Good Morning, Commander

Hráč se probouzí. Vypíná řvoucí budík a kouká kolem sebe. Vše je podivně odosobněné a tiché. Zcela zjevně se nachází na nějaké vesmírné stanici, ale není si jistý, zda sem skutečně patří, nebo se zde právě poprvé probudil a neví, jak se sem dostat. Inu, vesmírná prázdnota dokáže být po čase pěkně dezorientující. První kroky vedou do jídelny, kde posnídá a pak se vydává splnit své denní úkoly. Jsou to však skutečně jeho úkoly?

Good Morning, Commander

Good Morning, Commander je hra, jejíž těžiště tkví především v postupném objevování nových prostor a především důkazů, že protagonista skutečně působí jako posádka této základny. Vždyť není možné vyloučit možnost, že se stal obětí nějakých hloupých her sadistických mimozemšťanů, kteří si hrají s jeho myslí. Všeobecné zahalení do černobílého, nevýrazného hávu evokuje velmi zajímavou atmosféru odloučení a sterility. Tedy až do jisté chvíle.

Good Morning, Commander

V průběhu průzkumu se hráč podívá i mimo základnu a po planetě se nejenom projde, ale i využije možnosti ovládat jakési vozítko, spíše vznášedlo, se kterým cestuje do odloučenějších částí základny. Problém s tímto spojený se nabízí: občas hráč neví, kam se ubrat, nebo o co vlastně jde.

To je způsobeno i tím, že titul neobsahuje žádné uvedení do děje. Je jasné, že záměr autorů k tomuto kroku bylo to, aby se hráč cítil co nejvíce ztracený a osamělý jak ve hře, tak ve svých myšlenkách. Na druhou stranu to může působit nemalé potíže.


Good Morning, Commander je opravdu hodně zvláštní hra. Třebaže se tváří velice povrchně a nedává do sebe příliš proniknout, je zajímavá a to především dějově. Může se tak sice stát, že vás po chvilce přestane prozkoumávání základny bavit, či se tak nějak zamotáte, ale to nemění nic na tom, že před sebou máte pořádně podivnou a stylovou hru na kosmonauta, který se tak nějak ztratil v realitě a nakonec zjistil, že to realita možná ani není.

Na oficiální stránce hry lze najít kromě verze pro Windows i verzi pro Mac OS. 

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

46 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Najdete na iDNES.cz