Goldyfrog - i žáby jsou na prachy

  12:00aktualizováno  9:20
Kdo by neměl rád žáby? Pomozte žabí hrdince z dnešní hry nasbírat velké množství peněz poházených po bludišti a dostat se vždy do dalšího levelu. Holandská arkáda vytvořená v Game Makeru čeká jen na vás.
60

Goldyfrog

Platforma: Freeware
Výrobce: JaJ Productions

Stáhnout

Goldyfrog

Je to dávno, vím, řekla tehdy tak pojď blíž a já neodolal. Tahra mě k sobě strašně lákala a já byl jen malý človíček. O čem mluvím?Moje babička pracovala tehdy v jedné okrajové části Jihlavy a nedalekood místa, kde se nacházelo její pracoviště, bylo i neveliké nákupnícentrum postavené ještě za dob tvrdé totality. Kromě mnoha obchodů bylosoučástí nákupního centra i několik hospod a po revoluci otevřenávideo-herna. Součástí video-herny bylo asi dvacet automatů, ale jenněkteré byly nové. Většina vypadala jako vyřazené automaty od našichzápadních sousedů. V Německu či Rakousku byly ty automaty zřejměokoukané, ale u nás ještě táhly. Snad proto tam trávilo své volnéchvíle mnoho mladých.
 Já byl v té době ještě malý výrostek, ani videohry jsem domaneměl, ale přesto vždy, když jsme šli babičku navštívit do práce,stavili jsme se do oné video-herny a já hrál hru, jejíž název si nynínemohu vybavit, protože ho z mé hlavy zřejmě vypudil běžící čas, bylapodobné té hře, kterou zde dnes recenzuji, jen byla jinak - snad lépe,zpracovaná a v hlavní roli nebyla žába. Na jméno té hry si však už dnesnevzpomínám. Pojďme se ale podívat na tu pařbu, která je té zmíněnégamesce z automatů podobná a kterou se zde dnes chystám zrecenzovat.

Goldyfrog

Ta hra nese název Goldyfrog a je vytvořena za pomocívývojářského nástroje Game Maker. Ačkoliv je Game Maker nenáviděn mnohaprogramátory a v něm vytvořené produkty jsou mnoha lidmi považované zapodřadnější, opak je často pravdou. Viděl jsem již nespočet vydařenýchdílek, která vznikla za pomocí tohoto holandského vývojářského nástrojea Goldyfrog mezi ně rozhodně patří.
 Ve hře si vžijete do role žáby v plavkách a za úkol budetemít sbírat po bludišti poházené peníze. Za peníze získáváte body aprotože hlavním úkolem je nasbírat, co nejvíce bodů, tak je to asinejdůležitější, o co se máte starat. V čem je háček? Na zdech bludištějsou umístěny hlavy a z nich vylétávají bomby, které padají náhodně dobludiště a po chvilce vždy explodují. Vaše žabka tak musí utéct předbombou dříve, než ji výbuch bomby ubere energii. V bludišti občas takénarazíte na ksichtík žáby, pokud jich seberete dostatek, pokračujete dodalšího kola. No a pak ještě můžete potkat srdce, ty vám zase přidajíjeden život navíc.
Goldyfrog Ze začátku je to vcelkuzábavné, po čase to ale začne být docela stereotypní - stejně jako jinépodobné hry -  např. Pacman, Galaxian či Boulder Dash.
 Goldyfrog zabírá přibližně 2,5 megabajtu, což není zase tolika po grafické a hudební stránce je hra vydařená. Takže sečteno apodtrženo mi hra jako celek vychází jako průměrná arkáda pro ukracenípřebytečného volného času. Autorem tohoto softwarového produktu jeholandský tým JaJ Productions, stojící za řadou dalších games jakonapř. Bubble Rocket, Cannibal Machine či Eternal Galaxy. Ale nebudu vásuž zdržovat, pokud by jste měli chuť si Goldyfrog vyzkoušet, stačíkliknout na download.Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

50 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů

Nejčtenější

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Další z rubriky

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Najdete na iDNES.cz