Go Piggo go - jsi přece nejlepší

  12:00aktualizováno  5. ledna 12:02
Co jste měli z tělocviku, no schválně? Jedničky a dvojky. A chodili jste se školou bruslit? Šlo vám to? Může bruslit prasátko? Může. A je prasátko šikovné? Jak prase. Doslova. Zvlášť, když tím prasátkem jste vy a snažíte se dát událostem vámi určený směr. Další hra s excelentní grafikou.

Go Piggo Go

Platforma: Freeware
Výrobce: Phenomedia

Stáhnout

Go Piggo GoPrasátko na bruslích, to jsou mi ale nápady. A to jsem už dva dny neměl žádnou halucinaci, nedotkl jsem se ani sklenky alkoholu, ba co víc, ani žádné jiné drogy neokusil. A teď, teď vidím prasátko na bruslích. Pane doktore, je to hrozné, ale pokaždé když pustím počítač a chci hrát nějakou hru, začne mi na monitoru bruslit prase. Začalo to nevinně. Stáhl jsem si hru, nainstaloval a pak jen koukal na tu nádhernou grafiku. Všude sníh, na řece dokonalý led, jen tu a tam nějaký hodný rybář vyřízl rybám do ledu průduchy. Led se blyštil tak, že se v něm odrážela okolní příroda a pak se to stalo. Pak jsem spatřil to prasátko. Stálo trochu neklidně na startu a chtělo přebruslit až na konec dráhy. Ale nějak mu to nešlo, napoprvé se dostalo sotva do poloviny. Ale prasátko nepolevovalo, cvičilo neustále a jeho cvičení přinášelo ovoce. Prasátko se dostalo vždy o kousek dál, než minule a téměř vždy mělo více bodů. Pardon, já vám to neřekl. To prasátko sbíralo různé ikonky pane doktore a každá ikonka měla jinou bodovou hodnotu. No byla to krása.

Go Piggo GoNa celé hře byl prostě vidět nezaměnitelný rukopis autorů Moorhuhna, firmy Phenomedia. Na jejich stránkách si můžete porovnat své výsledky s ostatními a přímo ve hře je možné si objednat los německé loterie (za peníze). Ale já vás tu unavuji zbytečnostmi doktore, zpátky ke hře. Do cesty vám autoři postavili různé hroudy sněhu, od malých až po pěkné sněhové jazyky. Občas taky trčí z vody kus kmene nebo celý strom. Tedy povím vám pane doktore, není to žádná sranda. Odhadnout kdy do překážky narazíte a kdy se jí vyhnete je opravdu někdy dost obtížné. Ale mohu odpřísáhnout, že když budete s prasátkem pilně cvičit, brzo budete mít zažitou svou optimální trasu a mnoha pádům se dokážete vyhnout. K tomu vám může posloužit i skákání (mezerník), shýbnutí se asi moc nevyužijete CTRL nebo ALT), vše se ale musí absolutně perfektně načasovat!

Go Piggo GoNejsem si jistý pane doktore, ale myslím si, že celá hra je zase pěkně vykutálenou reklamní hrou. Když seberete noviny Bild, dostanete deset sekund k původním dvěma minutám navíc. A losy německé televizní loterie, které se na zamrznuté řece různě povalují, vám přinesou rovných padesát bodů. Taky bych vás asi měl upozornit na fakt, že pokud uvidíte po cestě sněhuláka, nemusíte se mu vyhýbat, naopak jej vezměte. Ze začátku sem si myslel, že je to jen další překážka, ale poté co jsem do něj jednou omylem narazil, připsalo se mi bodů sto! Dále můžete vzít lékárničku, ta se hodí v případě, že spadnete do díry v ledu. Zatímco v případě, že lékárničku nemáte, hra skončí, pokud ji máte u sebe, můžete pokračovat dál. Vhodné je brát energy drinky, ty vás na chvíli urychlí, ovšem vezmete-li si místo něj sklenici vína, najednou se motáte a na ovládání se vám prohodí směr. Zkrátka hotová katastrofa, pane doktore. Pravda, instalace není zrovna nejmenší, musel jsem z internetu stáhnout skoro 6 MB, ale ta grafika, ta za to stojí, to mi věřte.

Nejhorší ale je, že je ta hra skutečně dost návyková. Stále vám něco uvnitř říká, že přece nejste tak nemotorný, že tu trať zkrátka musíte jednou projet. Jenže to zatracené prasátko je tak nešikovné, že když do něčeho narazí, tak se zvedá ze země strašně dlouhou dobu a vám utíká stanovený čas. No není to hrozné pane doktore? Pane doktore? Doktore? KVÍK. KVÍK.

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz