GM Hoops - střelba na koš

  12:00aktualizováno  17. srpna 2004 10:49
Chcete si vyzkoušet, jak střílí koše světoznámý basketbalista Michael Jordan? Myslíte si, že to svedete stejně dobře jako on? Pak tady máte ojedinělou příležitost si ověřit vlastní střeleckou mušku.
40

GM Hoops

Platforma: Freeware
Výrobce: Shawn Noel

Stáhnout

GM HoopsJeště než vám povím něco o hře a vysvětlím vám, o co se v ní jedná, prozradím vám, že navštívíte-li tuto stránku, můžete se o basketbalistovi Michaelovi Jordanovi dovědět veškeré podrobnosti a zajímavosti. Jedná se o velice zajímavou a při tom však nelehkou hru, ve které musíte prokázat nejen opravdu střelecké mistrovství, ale především, projevit i dostatek pevné vůle a hodně trpělivosti. „Žádný učený z nebe nespadl“, tvrdí jedno z dobrých starých českých přísloví, brzy se přesvědčíte o tom, že naši předkové byli výbornými myslitelé. Možná, že si řeknete, co je na tom trefit koš, ale sami poznáte, že to tak jednoduché vůbec není.

K dispozici máte tři basketbalové míče, nejdříve si tedy klikněte na Start a balóny se srotí do jakési bedničky, odkud je budete levým tlačítkem myši přetahovat vpravo do koše. Hrací plocha obsahuje přibližně něco kolem jednoho sta čtverečků a vaším úkolem je přetáhnout každý ze tří míčů tak, abyste vsítili koš. Je tedy nutné si míč přidržet a táhnout horem ke koši, odhadnout okamžik, kdy je nutné balón pustit a ten už sám doletí do koše. GM HoopsNo do koše, než přijdete na ten správný fígl, bude to mnohokrát vedle, neboť zjistíte, že matematicko-fyzikální poučka, „úhel dopadu se rovná úhlu odrazu tady moc neplatí. Nejlépe je proto střílet „čisté“ koše a získávat tak co největší počet bodů.

Celá záležitost je ještě komplikovaná tím, že na celou hru máte pouhých 60 sekund a za tento časový limit je vašim úkolem nastřílet co nejvíce košů, tedy pardon, bodů. Nemusíte čekat, až se všechny míče vrátí zpět na původní místo, právě naopak. Čím rychlejší a čipernější budete, tím větší máte naději získat co největší počet bodů a zapsat se tak do konečné výsledkové tabulky svým jménem. S přibývajícím časem, jakmile zjistíte, kde je to nejvhodnější místo k vystřelení balónu vám budou body utěšeně přibývat, nenechejte se odradit počátečními neúspěchy, ani mně se zpočátku příliš nevedlo. Nakonec se mi přece jen podařilo získat pěkný počet bodů, což vám rozhodně přeji také.

GM HoopsHra samotná po stránce grafické nepatří určitě k těm nejzdařilejším, domnívám se ale, že účelu, pro který byla vytvořena, zcela vyhovuje, neboť hrací pole je sice skromné, ale dostačující. Hra rozhodně není vhodná pro zkušené hráče, kteří by od ní určitě očekávali více, než jim může dát. Přesto jsem přesvědčena, že začátečníkům a menším dětem přijde vhod, ba dokonce se při ní tito docela dobře pobaví. Je rozsahově velmi nenáročná na dobu stahování, také neklade příliš vysoké hardwarové požadavky. Je to hra sportovní, nenajdete v ní žádné násilí a přijít při ní můžete jen tak o nervy, nikoliv o život. Že se při hraní rozhodně načertíte, to vám tedy garantuji.

Pochvalu si ale autor zaslouží za to, že do tohoto liliputánka dokázal vměstnat i velmi realisticky znějící zvuky. Nárazy míčů na desku, či obroučku koše jsou velice věrohodné a přirozené, jsou to zvuky převzaté přímo z basketbalového hřiště, tak znějí skutečně tehdy, pokud se košíková hraje na palubové desce. GM HoopsJe slyšet i svist letících míčů a dopady na podlahu přímo zaduní, po odstartování hry zazní i píšťalka, spíše klakson. Suma sumárum je možno říci, že zvukový doprovod posunul tuto hru z podprůměru o hodně nahoru na pomyslném žebříčku kvality her na vyšší příčky a jenom díky němu lze hodnotit hru jako lehce nadprůměrnou.

Mohu konstatovat, že se sice nejedná o žádný veliký zázrak, ale za zkoušku a za zahrání hra rozhodně stojí, takže milovníci a příznivci tohoto kolektivního míčového sportu neváhejte a pusťte se do hraní, míče a děravý koš jsou připraveny a čekají jen na vás.

 

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

40 %

Hodnocení čtenářů

61 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 22 čtenářů

Nejčtenější

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Další z rubriky

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Najdete na iDNES.cz