Genesis – na počátku byl štětec

  7:52aktualizováno  7:52
Hra kombinující nenucenou kreativitu hráče s hrou na opatrovníka a boha jedné rasy.
60

Genesis

Platforma: Freeware
Výrobce: Nik

  • zajímavý koncept
  • kreativní
  • málo věcí ke stavení
  • obsahuje limit předmětů k budování

Stáhnout

Jednoduchá, ale kreativně hravá plná hra, ve které toho nejde vlastně moc dělat. Jenom sledovat, jak se populace jedné malé planety zvyšuje až do neúnosných rozměrů. Genesis je určena spíše než na hraní na krátké pobavení a možná i zamyšlení.

genesis
genesis


Budiž světlo? Od této chvíle se vám, jako hráči již jednotliví jedinci z vaší malinkaté populace hezky batolí na všechny strany a snad jakoby chaoticky hledají, čím by opodstatnili svou existenci. Je zvláštní, že jako jejich ochránce nemůžete v Genesis dělat nic jiného, než smutně sledovat, jak se z několika malých skupinek a ostrůvků lidí, kterým jste dali trochu jídla, aby hned bídně nepomřeli hlady, stává obrovská masa bloudících duší, které již nekrmit schopní nejste. Smutná představa.

genesis
genesis


Ve hře Genesis se nezhostíte možná role boha, protože lidi nevytváříte, ale už jich na začátku máte pár dáno. Ti se pohybují na malém kousku zaobleného vesmírného kamene, který je a navždy bude jejich domovem. Potřebují jíst, jinak se jejich populace nebude rozrůstat a tak jim vytvoříte nějaké jídlo. To se děje velmi kreativním a zábavným způsobem tak, že si otevřete jakýsi velmi jednoduchý editor, ve kterém si nejprve zvolíte, jaký účel má věc, kterou chcete stvořit mít. Buď to může být jen dekorace, které si vaši lidičkové nevšímají. Může to být jídlo, které s chutí schroustají, nebo to může být nějaká věc, která se bude po planetě pohybovat a lidé jí půjdou z cesty a nebo to nakonec může být i věc, která bude vaši malou populaci žrát a vaši svěřenci se jí tedy budou bát. Po výběru pak stačí danou věc nakreslit. Ano, nakreslit. K tomu slouží malé okénko, ve kterém pouze černou barvou načrtnete, jak má daná věc vypadat. Samozřejmě, můžete na to jít logicky a jako jídlo nakreslit třebas jablko, nebo koláč, ale taky můžete klidně zešílet a nakreslit třeba psa, Boeing, nebo nějakou čmáranici, kterou by ani pánbůh nepoznal.

genesis
genesis


Hra tak kombinuje prvky jakési divné verze tamagotchi s kreativním duchem hráče. O populaci se můžete starat jen tak, že na planetu nahážete spoustu jídla, ale také lze kreslit domy, kandelábry, hory a lesy, mezitím vlky, pole a pastviny, až tam, kam vám omezené místo na malé planetce dovolí. Genesis není v pravém slova smyslu hra. Nedohrajete ji a především v ní vlastně nemusíte nic dělat. Jen se koukat na to, jak se lidé rozmnožují, nebo hynou. Genesis nemá mnoho strategických, nebo budovatelských možností. Lze budovat jen ty čtyři druhy věcí o kterých byla řeč a bohužel obsahuje limit maxima předmětů. Na druhou stranu poskytuje svým hráčům možnost nakreslit si, co chtějí. Doslova si namalovat svět a život tak, jak by ho chtěli mít. Zlý, drsný a neúnosný, nebo radostný, bohatý a šťastný.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

43 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů

Témata: Asteroid, Planetka

Nejčtenější

Další z rubriky

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Najdete na iDNES.cz