Gem Ball - arkanoid ze starého Egypta

  14:45aktualizováno  14:45
Dokážete se kuličkou probojovat nástrahami Starověkého Egypta?
77

Gem Ball

Platforma: Freeware
Výrobce: FreeGamepick.com

  • hodně levelů
  • pěkná grafika
  • málo akční

adware (toolbar)

Stáhnout

Gem Ball 1Po delší době se podíváme na zástupce klasické hry Arkanoid. Prezentuje nám jej firma Freegamepick, která se v minulosti několikrát přejmenovala a své hry občas jenom zaobalí do trochu jiného kabátku a použije nový název. Také Gem Ball připomíná jednu z jejich starších her, ale protože je povedený, odpustíme jim stejnou tematiku. Ostatně Starověký Egypt přitahuje nejen herní vývojáře.

Egypt proslavily nejen pyramidy, ale především různá božstva a také určité promyšlené mechanismy, které měly (a dodnes mají) nádech tajemství. Pro hru typu Arkanoidu je to opravdu živná půda. Nebudete proto kuličkou bourat jenom nezáživné kostky, ale sochy nebo vázy. Nechybí ani pohyblivé kostky, kdy se celý level dokáže přestavět nebo střílny. Trochu za hranicí už jsou závěrečné lasery, které vám rychle umožní sestřelit zbývajících několik kostek. Na druhou stranu to přidává na dynamice, protože opravdu nemám rád, když mi zničení poslední kostky zabere stejný čas, jako jsem potřeboval na všechny předchozí.

Gem Ball 2Gem Ball má pěkně vyvážený systém bonusů. Mimo sbírání mincí a diamantů pro navýšení skóre jich zde najdeme jen několik tradičních: zpomalení koulí, úpravu velikosti odrážecí plošiny nebo zaměřovač. Zbytek akce je ponechán na interakci s prostředím. Míčky se tu množí jak králíci, pořád se něco stěhuje nebo vybuchuje. Téměř každý level obsahuje směrové šipky, které mění trasu míčku, nebo alespoň teleporty. Díky tomu musíte být neustále ve střehu, ale oproti jiným verzím větší část hry pozorujete dění a spíše hlídáte, co se dělo, než abyste zuřivě odráželi míček za míčkem.

Hra nabízí dva módy, ale je mezi nimi minimální rozdíl. Liší se od sebe hlavně uspořádáním levelů a možností navazování. Jednotlivá kola jsou sdružena do jakýchsi pětic, které symbolizují sochy egyptských bůžků. Gem Ball 3Po jejich odehrání získáte jakéhosi hlavního boha, podobně jako u vítězství v módu Unreal Tournament. Také se výrazně změní grafika a přibudou nové možnosti a překážky.

Game Ball můžeme hodnotit ze dvou pohledů. Nabízí moderní zpracování s vynikající grafikou a spoustou efektů. Nepostrádá akci a každé level je jinak navržen. Některé dohrajete pár pinknutími a o zbytek se postarají nastražené bomby, jinde se musíte vyhýbat sbíráním bonusů, protože vám spíše škodí. Na druhou stranu je to pořád jen o nějaké předskriptované akci a zcela vymizel tradiční arkádový prvek, kdy jste museli bláznivě přebíhat ze strany na stranu a být neustále ve střehu. Tady jste mnohdy jenom nezúčastněným divákem. A tento šálek čaje kovanému hráči příliš vonět nebude.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

77 %

Hodnocení čtenářů

60 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 34 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Advantage Consulting, s.r.o.
WRITE FOR DEVELOPERS

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 40 000 - 60 000 Kč

Najdete na iDNES.cz