Gappy 2 - skřítek a logické hádanky

  12:00aktualizováno  4. února 8:20
Ano, Vánoce jsou skutečně již nějaký ten pátek za námi, to ale rozhodně nebrání v tom, abychom si je připomněli slušně vyvedenou hrou. Stavte levely tak, aby vánoční skřítek mohl dokončit své poslání.
70

Gappy 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Fadex

Stáhnout

GappyMožná že si nesmyslně ťukáte na čelo a koukáte na hlavní námět dnes vydané hry. Ne nezbláznili jsme se, Vánoce jsou sice dávno za námi, připomenout si je ale není nikdy na škodu. Zvlášť když nás k tomu vede tak zajímavá hra jako Gappy 2. Ta se mimochodem účastnila jedné internetové soutěže, proto také byla vydána s menším skluzem.

Gappy 2 je tak trochu netradiční hrou, která by žánrově nejspíše spadala mezi čistokrevné logické záležitosti. I když se hlavním hrdinou stává malý skřítek a prostředí jasně připomíná mnohé arkádové záležitosti, s hopsačkami má společné jen oGappypravdu minimum. To vám bude jasné hned po prvním spuštěním, kde vlastně zjistíte, že postavu neovládáte vůbec kurzorovými klávesami – vlastně ji neovládáte ničím. Jediné, jak je možné její pohyb ovlivnit je sada tlačítek na spodním panelu. Ty vám budou postupně vysvětleny v rozumně dlouhém a zábavném tutoriálu, bez něhož byste se dál nejspíše nepohnuli a i přesto se budete v některých momentech a následujících misích cítit jako ryba na souši.

To zejména z toho pohledu, že přijít na co možná nejlepší a ve většině případů i jediné řešení právě rozehraného kousku nepatří k tomu nejjednoduššímu co vás může potkat a to dokonce i v několika úvodních misGappyích. K dispozici jsou pružiny nahoru, doprava či doleva, které můžete doplnit cihlovými kvádry, plošinkami, jež se ukotví na pevné zdi a v neposlední řadě závažím. To má pro změnu za úkol spadnout na speciální tlačítko a vlivem toho otevřít jinak neprodyšně uzamčené dveře. No a pokud jimi pochopitelně neprojdete, nemůžete level dokončit. Všechny výše zmíněné předměty budete mít za úkol umístit podle jistých pravidel, celkově je vám ale dána obrovská volnost a žádná nápověda. To někomu vyhovovat bude, jinému naopak. Důležitý je časový limit v němž musíte všechny prvky položit na zem, nebo´t bude posléze vypuštěn právě skřítek. Ten se pohybuje vždy jen rovně. Otočit se svede v momentě, kdy narazí na šipku a nebo na zeď, jinak ale svévolně vyskočit nedokáže a k černé díře s nápisem „The End“ ho budete muset pracně dovést.

Naštěstí jsou mise opravdu dobře vymyšlené a postupně se dokonce mění pozadí a celkově design misí. Vizuální dojem z nich ale přesto sráží neskutečně malé rozlišení, které si můžete sice nechat roztáhnout přes celou obrazovku, výslednému vizuálnímu dojmu to ale příliš nepomůže.

 

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

43 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 15 čtenářů

Témata: Advent a Vánoce

Nejčtenější

Další z rubriky

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Najdete na iDNES.cz