Gappy 2 - skřítek a logické hádanky

  12:00aktualizováno  4. února 8:20
Ano, Vánoce jsou skutečně již nějaký ten pátek za námi, to ale rozhodně nebrání v tom, abychom si je připomněli slušně vyvedenou hrou. Stavte levely tak, aby vánoční skřítek mohl dokončit své poslání.
70

Gappy 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Fadex

Stáhnout

GappyMožná že si nesmyslně ťukáte na čelo a koukáte na hlavní námět dnes vydané hry. Ne nezbláznili jsme se, Vánoce jsou sice dávno za námi, připomenout si je ale není nikdy na škodu. Zvlášť když nás k tomu vede tak zajímavá hra jako Gappy 2. Ta se mimochodem účastnila jedné internetové soutěže, proto také byla vydána s menším skluzem.

Gappy 2 je tak trochu netradiční hrou, která by žánrově nejspíše spadala mezi čistokrevné logické záležitosti. I když se hlavním hrdinou stává malý skřítek a prostředí jasně připomíná mnohé arkádové záležitosti, s hopsačkami má společné jen oGappypravdu minimum. To vám bude jasné hned po prvním spuštěním, kde vlastně zjistíte, že postavu neovládáte vůbec kurzorovými klávesami – vlastně ji neovládáte ničím. Jediné, jak je možné její pohyb ovlivnit je sada tlačítek na spodním panelu. Ty vám budou postupně vysvětleny v rozumně dlouhém a zábavném tutoriálu, bez něhož byste se dál nejspíše nepohnuli a i přesto se budete v některých momentech a následujících misích cítit jako ryba na souši.

To zejména z toho pohledu, že přijít na co možná nejlepší a ve většině případů i jediné řešení právě rozehraného kousku nepatří k tomu nejjednoduššímu co vás může potkat a to dokonce i v několika úvodních misGappyích. K dispozici jsou pružiny nahoru, doprava či doleva, které můžete doplnit cihlovými kvádry, plošinkami, jež se ukotví na pevné zdi a v neposlední řadě závažím. To má pro změnu za úkol spadnout na speciální tlačítko a vlivem toho otevřít jinak neprodyšně uzamčené dveře. No a pokud jimi pochopitelně neprojdete, nemůžete level dokončit. Všechny výše zmíněné předměty budete mít za úkol umístit podle jistých pravidel, celkově je vám ale dána obrovská volnost a žádná nápověda. To někomu vyhovovat bude, jinému naopak. Důležitý je časový limit v němž musíte všechny prvky položit na zem, nebo´t bude posléze vypuštěn právě skřítek. Ten se pohybuje vždy jen rovně. Otočit se svede v momentě, kdy narazí na šipku a nebo na zeď, jinak ale svévolně vyskočit nedokáže a k černé díře s nápisem „The End“ ho budete muset pracně dovést.

Naštěstí jsou mise opravdu dobře vymyšlené a postupně se dokonce mění pozadí a celkově design misí. Vizuální dojem z nich ale přesto sráží neskutečně malé rozlišení, které si můžete sice nechat roztáhnout přes celou obrazovku, výslednému vizuálnímu dojmu to ale příliš nepomůže.

 

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

43 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 15 čtenářů

Témata: Advent a Vánoce

Nejčtenější

Další z rubriky

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují
České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?

Najdete na iDNES.cz