GameStarnoid - Arkanoid ve 3D

  12:00aktualizováno  11:38
Pokud se vám Arkanoid ani po těch letech neomrzel, měli byste v každém případě vyzkoušet tuto 3D předělávku. Nejen že skvěle vypadá, ale zároveň se i skvěle hraje. Ostatně přesvědčte se sami.
70

GameStarnoid

Platforma: Freeware
Výrobce: Thomas Hahn

Stáhnout

GamestranoidGameStarnoid je remake oblíbeného Arkanoidu, jehož herní náplň myslím netřeba představovat nikomu. Již poměrně velkou řádku let se totiž setkáváme s různými remaky ať už inovativními či nikoliv, přičemž tento projekt patří do kategorie těch, které se sice originální snaží být, ovšem místo na obsahovou stránku vsází na tu vizuální.

Popis herního principu bude mnohým možná připadat zcela zbytečný, jen pro splnění formalit jej ale přGamestranoidesto alespoň v krátkosti uvedu. Základem všeho je pálka umístěná ve spodní části herní obrazovky. Ta je přímo ovládána hráčem a jedná se vlastně o jediný element, kterým můžete nějakým způsobem zvrátit průběh hry – no přesněji řečeno musíte, pokud samozřejmě nechcete skončit s obrazovkou Game Over krátce na to, co jste hru teprve pustili. S touto pálkou budete odrážet míček, který je vyroben ze speciální hmoty, proto se poměrně snadno odráží jak od pálky, tak i od bočních stran herní plochy a co víc, je dokonce i dost pevný a silný na to, aby rozbíjel různobarevné cihličky srovnané v druhé části herní obrazovky. Ty jsou vlastně tím jediným, na co se budete muset koncentrovat. Ve většině případů jsou sestaveny tak, aby tvořili různé vzory a zároveň aby se jednotlivé typy nepřekrývaly a obrazovka tak působila po barevnGamestranoidé stránce zajímavým dojmem. Společně s míčkem tedy budete srážet kostičky tak, aby postupně mizely z obrazovky a poté, co se vám podaří takto zlikvidovat všechny, hra se posunuje do dalšího levelu a vše začíná opět nanovo.

Jak jsem nastínila, výhoda GameStranoidu je jeho technické zpracování. To je vyvedené v příjemných 3 rozměrech a navíc s příjemnými grafickými efekty kupříkladu v momentě, kdy z obrazovky mizí kostka. Vše je navíc doplněné celkem reálnou fyzikou, což znamená správné chování míčku ve chvíli, kdy se odráží od okrajů herní obrazovky a samozřejmě také od vaší pálky. Při tom všem se zároveň dočkáte podařených zvukových efektů, které celý dojem snad ještě vylepšují. Třešničkou na dortu jsou dva různé druhy kamery. První z nich je statická (pravda sice se pohybuje, ale daleko méně). Zato druhá, ta létá neustále nad herní plochou, mění úhly pohledu a vše tak vypadá podstatně dynamičtěji. Na druhou stranu se častokrát nezvládá přetočit rychle zpátky na vámi potřebný úhel a na to jsem doplatila dost často, neboť jsem se nestihla dostatečně rychle vrátit s pálkou zpět tam, kam je potřeba.

 

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

42 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Najdete na iDNES.cz