Galaxy Guard - vesmírný rytíř

  12:00aktualizováno  28. října 11:32
Klasika nikdy neumírá. Nastupte do vesmírného korábu a utkejte se s přesilou nepřátel. Vše ve výborném grafickém provedení a skvělou audio stránkou.
70

Galaxy Guard

Platforma: Freeware
Výrobce: MyPlayCity

Stáhnout

galaxyguard1

Vaši galaxii napadli alieni a dostáváte jasný úkol. Musíte zničit všechny nepřátele a nastolit tak v galaxii mír. V cestě vám budou stát různorodí nepřátelé, kterých bude vždycky přesila. Galaxy Guard je další klasickou vesmírnou střílečkou.

Ihned po startu bez okolků usedáte do vaší rakety a vyrážíte vstříc nebezpečí. První nepřátelé se objeví záhy a budete moc vyzkoušet palebnou sílu vašeho vesmírného korábu. Ta není zpočátku nijak oslňující, ale na slabší nepřátele stačí. Později se střetnete se silnějšími nepřáteli, na které váš základní kanón už příliš stačit nebude. V tomto případě určitě využijete upgrady. Jakmile sestřelíte nějakou nepřátelskou loď, je pravděpodobné, že z ní vypadne nějaké vylepšení. Můžete tak získat různé druhy lepších střel, štíty nebo se vám doplní zdraví. Takto získané střely nejsou neomezené, nýbrž máte 30 vteřin na jejich použití. Poté zmizí a zůstane vám opět základní kanón. galaxyguard2Kapitolou sama pro sebe jsou speciální upgrady. Ty nevypadávají příliš často, ale když už nějaký získáte, stojí za to. Můžete tak například zničit všechny nepřátele na obrazovce pomocí bomby. Krom nepřátel si také musíte dávat pozor na meteority. Za každého nepřítele se vám připočtou body a své finální skóre můžete zapsat do tabulky vítězů.

Z grafického hlediska je Galaxy Guard více než vydařenou prací. Na klasickém pozadí vesmíru se nedá nic zkazit, ale co se autorům povedlo, je zpracování vesmírných lodí. Jasně se od sebe odlišují, a také jsou poměrně detailně propracovány, což poznáte především u větších nepřátel. Celé prostředí je 2D, ale dobře zpracované lodě a také meteority vytvářejí iluzi 3D plastického prostředí. Hratelnost je solidní. Zkušení hráči vesmírných stříleček nesmí čekat nic nového a nebudou zklamáni. Ogalaxyguard3vládání vesmírné lodi je velmi jednoduché a můžete se tak plně soustředit na sestřelování nepřátel. Ti nejsou nikterak inteligentní, ale zase to vynahrazují počtem. Nejvíce mi na Galaxy Guard vadila nepříliš vysoký spád hry. Především v úvodních levelech se mnohdy nudíte a čekáte, než se objeví nějací noví nepřátelé. Co se povedlo na výbornou jsou zvuky a také hudební doprovod. Plynulost hraní je bezproblémová.

Galaxy Guard je kvalitní vesmírnou střílečkou. Nepřináší sice nic nového, ale i tak dokáže zaujmout a zabavit na vcelku solidní dobu. Její hlavní devizou je pěkná grafika a také audio stránka.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

41 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 18 čtenářů

Témata: Galaxie, Meteorit, Raketa

Nejčtenější

Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Najdete na iDNES.cz