Fushigina Mori no Pokora - roztomilá japonská hříčka

  12:00aktualizováno  1. listopadu 9:10
Hledáte jednoduchou, leč velice chytlavou a roztomilou arkádu? Pak by vám tento japonský počin neměl uniknout - pouze dodávám, že vaším hlavním úkolem bude sbírat oříšky a honit zvířátka, jež je kradou.
70

Fushigina Mori no Pokora

Platforma: Freeware
Výrobce: Marcken Software Developer

Stáhnout

Fushigina Mori no PokoraHry pocházející z dalekého Japonska většinou disponují perfektním technickým zpracováním obohaceným o spoustu působivým efektů, ovšem jejich hlavním záporem je fakt, že jazyk, jež používají, je pro nás nesrozumitelný, tudíž bývá u hry problém s orientací a celkovým pochopením principu. I přes to je však mnoho z nich recenzováno a to zejména díky nezaměnitelnému kouzlu, kterým se mohou tyto tituly pyšnit. Proč o tom mluvím? Neboť Fushigina Mori no Pokora právě do této skupiny spadá, ovšem její námět a zpracování je natolik okouzlující, že si svou recenzi zde na Plných Hrách rozhodně zaslouží.

Jak jsem již tedy uvedla, asi nejobtížnější v případě Pokory bude zorientovat se v jednotlivých menu a prokousat se skrze ně až k samotné hře. Jelikož z obsažených znaků nejspíše nic nevyčtete bude nejjednodušší každý výběr, jež se vám dostane pod ruku, prostě odentrovat, později můžete třeba s jednotlivými položkami experimentovat, čímž se dostanete také k dalším ze širokého spektra možností, které tato hra nabízí.

Fushigina Mori no PokoraHlavní roli v této roztomilé arkádě obsadila malá sympatická holčička se dvěma culíky na hlavě. Jejím hlavním úkolem bude pobíhat po vcelku rozlehlé zahradě a honit fialové zajíčky, kteří na ní parazitují a často také odnášejí oříšky spadané z vašich stromů. Na počátku vám vždy bude udělen dosti svazující časový limit, během něhož musíte pochytat určitý počet těchto zvířátek, ovšem to nebude ani zdaleka jednoduché. Tyto fialové potvůrky se totiž jen tak snadno chytit nedají a vždy když se k nim na určitou vzdálenost přiblížíte, dají se na rychlý úprk. Naštěstí však běhají o něco pomaleji než vy, tudíž je ve většině případů chytnout stihnete. Nicméně nebude to nic snadného, neboť po hrací ploše je rozmístěno velké množství různých soch, stromů a sloupů, kterým se musíte vyhýbat. Vrazíte-li do některého z nich, pak budete ochuzeni o nějaký ten čas, neboť než se z takovéhoto zranění vzpamatujete, to bude nějakou dobu trvat.

Po zdárném dokončení některého z levelů můžete pokračovat dále do další úrovně, kde je vše zase o poznání složitější. Naštěstí je zpravidla králíčků pohybujících se po mapě několikrát více než je počet těch, jež musíte pochytat, tudíž nebudete muset bezvýsledně pátrat po mapě a hledat toho posledního. Navíc, soustředíte-li se na chytání spíše těch zvířátek pohybujících se s uloupeným oříškem, zvětšujete tím možnost, že si po dokončení mise budete moci dopřát nějaké nové vybavení, které se právě za tyto ořechy kupuje. Dokoupit lze novou košilku, ponožky, mFushigina Mori no Pokoraašličku aj., přičemž změny nezůstanou pouze estetické, nýbrž nové vybavení zpravidla vylepší také jednu z vlastností vaší hrdinky, mezi něž patří kupříkladu rychlost, elán a několik dalších.

Technická stránka je opravdu povedená, což je ostatně patrné také z okolních screenshotů. Vaše postava je skvěle rozpohybovaná a veškeré okolí výtečně nakresleno. Pouze ovládání je poněkud problematické či spíše netradiční – natáčení do stran je řízeno klasicky pomocí kurzorových šipek, ovšem do pohybu hlavní hrdinku uvedete pouze stiskem klávesy „X“, jež musíte po celou dobu držet. Vyskočit můžete stiskem „Y“, přičemž speciálního zrychlení či většího skoku docílíte kombinací obou těchto kláves. Dokážete-li se tedy sžít s poněkud komplikovaným ovládáním a nepřehledným menu, jistě se budete u hry výtečně bavit. Škoda jen, že neexistuje také verze v anglickém jazyce či jakémkoli jiném, nám bližším.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

58 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 16 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz