Fur Puppies - štěňata v akci

  12:00aktualizováno  22. listopadu 12:16
Dvě malá štěňata jsou ponechána doma bez dozoru, kde se neskutečně nudí, proto se vydávají prozkoumat veškerý okolní svět. Pomožte jim se ubránit nepřátelským ježkům, ptákům a hadům.
60

Fur Puppies

Platforma: Freeware
Výrobce: Immersion Entertainment

Stáhnout

PuppiesArkády a akční hry patří z freewarových her u většiny hráčů k nejoblíbenějším, o čemž svědčí také stahovanost jednotlivých her v těchto kategoriích. Není se co divit, vždyť právě tyto gamesky mají většinou všechno, co takový občasný hráč volně šiřitelných titulů požaduje – alespoň průměrnou hratelnost, jednoduchost a především poskytují chvilkovou zábavu, díky níž se perfektně odreagujete. Na pomyslném trůnu arkád již nějakou tu dobu kraluje klasika jménem Mario, kterou se asi hned tak sesadit nepodaří. I přes to však nelze ostatní tituly spadající do toho žánru zcela zatracovat – vezměte si pro příklad dnešní Fur Puppies.

Ačkoliv se nejedná o nic novátorského ani o nic překypujícího invencí, i přes to je Fur Puppies až překvapivě zábavným, svěžím a povedeným dílkem, které se vám jistě díky své roztomilosti zalíbí minimálně stejně jako mně.

PuppiesHlavními hrdiny jsou dvě malá štěňátka, která si brzy po narození osvojila jedna rodina, u níž jsou však téměř neustále o samotě a nudí se. Jelikož jim již od narození nechybí dobrodružný duch, vydávají se místo věčného ležení doma důkladně prozkoumat celý ten zajímavý okolní svět – to však ještě netuší, kolik nebezpečí je při jejich putování potká a že všechna zvířátka nejsou natolik dobromyslná a hodná, jak si možná původně mysleli.

Hra se tedy neodehrává v žádném fantasy světě, nýbrž začíná na zahradě rodiny obou štěňátek, kterou po důkladném prozkoumání opouští a vrhají se do širého světa, kde na ně čeká ještě více nepřátel než pouhý ježek, jehož ostré bodliny je připraví o pořádnou část zdraví, starostlivá matka malých ptáčat, jež se jim snaží za každou cenu ublížit či třeba prudce jedovatý had, lačně se po nich natahujících s cílem zakousnout své jedové zuby do některé z částí jejich těla. Po překonání vcelku vysokého plotu na vás čeká také dravá vážka vyčkávající strategicky vždy na tom nejnevhodnějším místě a mnoho dalších, podobně záludných potvor. Ubránit se jim nebude ani při nejmenším nic jednoduchého, neboť některé z nich nelze zlikvidovat hbitostí svého skoku, tudíž vám nezbývá nic jiného, nePuppiesž se jim neustále zbaběle vyhýbat.

Pohybovat se však nebudete pořád pouze po zemi, jak by se mohlo dost možná zdát – je přeci pochopitelné, že takoví ptáci kupříkladu hnízdí spíše v těch nejvyšších místech domu. To však není ani zdaleka vše, neboť zde budete stejně tak potkávat zlé hady, snad jen na ježka tu nenatrefíte – ti vám to však vynahradí v hojném počtu v podzemí. Technická stránka je vcelku příjemná a veškeré okolí je vyvedeno opravdu pěkně (snad pouze pejsci se zvednutou hlavou vypadají trochu humorně), což je ještě navíc umocněno umně vybraným hudebním doprovodem. To všechno však sráží dosti malá rozlišení, v němž hra běží. Dokážete-li se však s tímto neduhem sžít, budete odměněni velkou kupou zábavy. Navíc také s možností multiplayeru!


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

55 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 16 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Najdete na iDNES.cz