Frozzd - zimní cestování vesmírem

  12:00aktualizováno  23. prosince 7:46
Cestování vesmírem nikdy nebylo tak zábavné, dokud se vám neotevřela cesta k mnoha malinkatým planetám, v jejichž blízkosti jsou uvězněni malí tvorečkové, které musíte zachránit.
80

Frozzd

Platforma: Freeware
Výrobce: 2DCube

Stáhnout

FrozzdAč není se zimním obdobím spjat tak pevně jako jiné hry ze soutěže Yoyogames, přesto se hodlá s velkou konkurencí poprat a jak se zdá z dosavadních testování, nemusel by na tom být vůbec špatně. Hlavním hrdinou se stává kosmonaut s vlastní malou vesmírnou raketou, jež se v průběhu tutoriálu dozvídá ve stručnosti, oč zde běží. Konkrétně jde o národ malých oranžových potvůrek, které byly uneseny a nyní jsou roztroušeny po celém vesmíru a to navíc ve zmražené podobě, tudíž se nemohou nijak bránit. Na vás tedy je vysvobodit je všechny, což znamená celou řadu levelů a zábavu na desítky a desítky minut. Frozzd

Nyní je třeba si ozřejmit trochu netypické gravitační zákony, s nimiž autoři přicházejí. Základem všeho budou malé planetky umístěné v prostoru, k nimž jste přilepeni poměrně silnou gravitační silou. Ta ale není nepřekonatelná, o čemž se přesvědčíte v momentě, kdy se ve vaší blízkosti objeví další planeta většího či menšího tvaru. K té se stačí obrátit tak, aby byla vaše hlava co nejblíže k samotnému povrchu a následně jen stisknout klávesu pro skok – postava okamžitě změní pevnou zem na níž stojí, udělá téměř nepozorovatelný přemet a nohama se přilepí k té planetě, k níž jste vyskočili vstříc. Tímto způsobem se budete vlastně pohybovat po všech levelech s tím, že mnohé planety nejsou od samotného počátku vidět. Bude proto potřeba sbírat bublinky s vykřičníkem a tím se řídit. V akci vše samozřejmě vypadá daleko svižněji a po dvou odehraných levelech budou ona gravitační „kouzla“ pro vás jen pouhou rutinou (přesto ale nesmírně zábavnou).

Frozzd

Poněkud netradiční je i způsob, jakým je pojata akční složka. Důležité je poznamenat, že na každém kroku vás doprovází jeden z oranžových mužíků, jež je ozbrojen dvěma typy zbraní – rozmrazovačem a ohňovými projektily. Mezi těmi budete přepínat za pomocí mezerníku a o zbytek se již vlastně postará tvoreček sám. Pokud tedy budete mít přepnuto na rozmrazování a přejdete kolem zmrazeného oranžového druha, váš věrný společník jej okamžitě nechá roztát a on se k vám okamžitě přidá. Naopak přiblížíte-li se k nepříteli, taktéž obíhajícím po oběžné dráze, bude třeba přepnout do módu útočení (jinak se nebudete vůbec bránit) a co nejrychleji se protivníka zbavit. Pokud ne, začne pěkně jednoho po druhém zmrazovat a pokud se mu podaří od vás oprostit všechny oranžové, level končí neúspěšně a bude restartován. Tak trochu netradiční drobností pak je, že za své akce získáváte body, kterými si budete muset nakupovat vstup do nových levelů.

Grafická stránka Frozzd je prostě vynikající. Příjemné 2D prostředí všude kolem vás je zvládnuto v mnoha různých barvách, tudíž působí pestře a ne nudně jako je tomu v případě některých vesmírných her.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

37 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Najdete na iDNES.cz