Fourth Dimension – otevírat nové dimenze se nevyplácí!

  12:00aktualizováno  1. června 11:23
Lidstvo si nemělo zahrávat s právě nalezeným otvorem do čtvrté dimenze. Nejen že tak byl narušen tok budoucnosti, ale hrozí zhroucení celého vesmíru. Existuje však poslední naděje. A tou jste právě vy, kdo musí vše vrátit do pořádku.
60

Fourth Dimension

Platforma: Freeware
Výrobce: Cysteine Creations

Stáhnout

Fourth DimensionMars je osídlen lidmi a to se píše teprve rok 2012. Lidé díky rudé planetě získali i nové netušené možnosti. Levné ruské palivo umožnilo velký nárůst vesmírného cestování a tak není divu, že se NASA rozhodla uskutečnit let ke Slunci. Ovšem bez nějakého toho problému by nebylo žádné vzrůšo, že? Náhlá meteoritická bouře změnila dosavadní kurs. Díky této nehodě byl však objeven portál do čtvrté dimenze, který uskutečňuje cestování časem. Lidé navázali spojení s budoucností a technologie se začala vyvíjet rychlostí blesku. Pokrok ve všech oborech byl neskutečný a všechno vypadalo růžově. Pak se ale bohužel začala nevídanou rychlostí měnit i budoucnost a začala hrozit obrovská zkáza – vyhynutí celého lidstva. NASA však naštěstí zabodovala a dala vzniknout nejmodernější umělé inteligenci, která může odříznout časový kanál. Právě v tento moment vstupujete na scénu vy a osud vesmíru závisí jen na vás. Jak jistě uznáte příběh rozhodně není špatný. Bohužel je to prakticky jediné, co na této hře oceníte. 

Fourth DimensionV každé misi se ocitáte v jakýchsi katakombách a máte za úkol najít postupně tři klíče (zelený, červený a modrý) k postupu do další úrovně. V jejich sbírání vám brání lasery, střílející věže, hbité zelené potvory, dveře, které se otevírají podle toho, jaké klíče zrovna vlastníte, a v neposlední řadě vám život bude ztrpčovat i časový limit. Ten je obzvláště neúprosný, protože váš hrdina je strašný louda a navíc nikdy přesně nevíte, kde jsou klíče umístěny. Místo oddechové zábavy tak očekávejte zběsilé hledání klíčů a zoufalé sledování ubíhajícího času, protože tu není žádný save/load. Nevím na co je hra, u které se nebavíte, ale jen vztekle běháte v domnění, že tu ten zatracený klíč někde musí být.

Grafika hry není špatná, ba naopak samotné objekty jsou velice vydařené, ale celkově celá hra působí hrozně nevýrazným dojmem. Neustále běháte ve stále stejných šedých chodbách a v cestě vám stojí stále ti samí nepřátelé. Hratelnost už sama o sobě působí dost stereotypně a nevýraznost grafiky jí v tom jen pomáhá. Fourth Dimension Další problém, který jen stěží udýcháte, je profláknutá doba při načítání levelů. Když jsem na nápis Loading zíral poprvé, měl jsem dojem, že se mi snad sekl počítač. Ale mýlil jsem se. Opravdu musíte čekat tak dlouho, než se vám nahraje první kolo.

Poslední co na Fourth Dimension oceníte je, kromě příběhu, i možnost vybrat si hudbu. Na výběr je hned několik melodií – namátkou např. Golden eye, Queen, Jimi Hendrix… Hudební doprovod v menu také není k zahození. Conquest of paradise od Vangelis je prostě skvělý. Zkuste sami a uvidíte. Nejedná se o žádný totální propadák, na druhou stranu to není ani nic převratného a bůhví jak zábavného. Prostě průměr.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

38 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Najdete na iDNES.cz