Foil Thief - sběračem fólií

  12:00aktualizováno  6. března 5:18
Ač může Foil Thief připada na první pohled jako tuctová arkádovka, vězte že se do něj autorům podařilo nacpat dostatek inovací a zjaímavých nápadů, aby se tomuto označení úspěšně vyhli. Nevěříte? přesvědčte se na vlastní kůži.
80

Foil Thief

Platforma: Freeware
Výrobce: ExC games

Stáhnout

Foil Thief Pro novou soutěž zahraničního serveru Caiman.us, která měla před několika málo dny uzávěrku, je určena dnešní hříčka Foil Thief, která si soudě dle prozatímních hodnocení poroty může stejně jako Pack It odnést poměrně slušné umístění.

Rozhodně totiž patří k tomu lepšímu, co na téma společnosti zabývající se balením věcí mohlo vzniknout. Jelikož je jedním z klíčových momentů balící fólie, dočkáme se ji ve Foil Thief až možná nezdravě často. Na hráče totiž čeká série levelů, v nichž je úkol naprosto stejný – do krabice umístěné na úplném začátku levelu je totiž třeba donést požadovaný počet fólií, což má pochopitelně hned několik obrovských háčků. Foil Thief

Prvním takovým je nepřízeň okolního prostředí. Místo toho, aby vám autoři sbírání co možná nejvíce zjednodušili, umístili fólie po malých skupinkách po celé rozloze levelu, přičemž pohyb po něm vám bude navíc znepříjemňovat několik dalších faktorů. Jedna se jedná o bodáky, na něž se lze napíchnout při neopatrné chůzi. Pak to jsou také plameny, šlehající ze speciální trysky která se spustí vždy po uběhnutí určitého časového intervalu. Dále tu pak jsou klasické problémy jako dvě vzdálené plošinky které bude třeba s přesností přeskočit. Přibyly k nim také páčky a tlačítka, která otevírající padací dveře, uvolňují další fólie ap. A aby toho nebylo málo, máme tu také regulérní pohybující se živFoil Thief é protivníky, kterých je několik druhů. Obecně ale platí, že dotyk s jakýmkoliv z nich znamená okamžitou ztrátu zdraví, které nesmí klesnou na nulu. V takovém případě přicházíte o život a po ztrátě i všech těchto možností hra bohužel končí.

Příjemnou vlastností Fiol Thiefa ale je měnící se podmínky, stejně jako příjemné a nápaditě vymyšlené prostředí. Každý level je v podstatě, škoda jen občas trochu přemrštěné rozlohy, která vás bude nutit strávit několik desítek sekund na stále stejné cestě za fóliemi. Jejich přenášení se totiž řídí přísnými pravidly – najednou jich lze mít jen podle kapacity znázorněné ukazatelem na horním panelu a tak budete muset mnohokrát překonat stejnou cestu a vracet se na místo, kde jsou uloženy. Navíc potěší i závislost vaší schopnosti pohybu na počtu přenášených věcí – nejen že se sníží vaše rychlost, také budete méně skákat, což znesnadňuje uhýbání nepřátelům. A právě takového zdánlivé detaily dělají z Foil Thief poměrně horkého kandidáta na dobré umístění.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

26 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Najdete na iDNES.cz