FleaFall - soupeřící blechy

  12:00aktualizováno  18. června 8:55
Blecha ta si žije! Alespoň v dnešní hře opravdu parádně. Soupeřte s ostatními blechami o titul skokanského šampióna ve výborně zpracované gamesce, které vám rozhodně nesmí uniknout.
90

FleaFall

Platforma: Freeware
Výrobce: Berbank Green

Stáhnout

fleafall1

Po záplavě ukrutně neoriginálních skákaček a stříleček se mi dostala do rukou úplně odlišná hra. FleaFall si mne získal nejen svojí originalitou, ale také výbornou hratelností a parádní grafikou. Pojďme se na tento skvost tedy podívat blíže.

Hrát budete za titěrnou blechu, kterou na obrazovce sotva uvidíte. Vaším úkolem bude stát se nejlepší blechou v bleším království a toho dosáhnete tím, že vyhrajete soutěž ve skákání. V každém kole na vás čeká několik bleších soupeřů a společně usilujete o speciální kouli. Koule se po startu levelu objeví na náhodném místě a vy k ní musíte co nejrychleji doskákat a sebrat ji, než se to podaří vašim soupeřům. Jakmile kouli seberete, objeví se na jiném místě na hrací ploše a hon začíná nanovo. Za každou sebranou kouli dostáváte body. Pokud se vám podaří sebrat více koulí za sebou, získáte bonusové body za řetězové sbírání. Každé kolo se hraje na předem daný časový limit a po fleafall2jeho uplynutí se podle bodů vyhlásí vítěz. Abyste odemknuli další level, musíte každé předchozí kolo vyhrát. Podstatné je, že se nemůžete nijak zabít, ani když spadnete z toho nejvyššího místa. Poskakovat tak můžete zcela libovolně. V některých levelech se také koule zmenší nebo zvětší, a nebo budete kouli držet a ostatní se vám ji budou snažit ukrást.

Grafika se povedla náramně. Každý level je rapidně odlišný, takže se nebudete po chvíli nudit pohledem na neustále neměnnou krajinu. Blechy jsou natolik malé, že ani příliš propracované být nemohou, ale to vůbec nevadí. Jako celek totiž působí grafika FleaFall výborně. Snad jenom přehlednost by mohla být o něco lepší. Především ze začátku budete v novém levelu mírně dezorientovaní, ale brzy si naštěstí zvyknete. Hratelnost je perfektní. Především oceňuji výborný nápad. Sice si nejsem úplně jist, jestli se jedná o úplný patent na bleší skákání, ale i kdyby ne, nevadí. Spolu s banálním ovládáním a soupfleafall3eřením s ostatními blechami si totiž užijete velkou kopu zábavy. Navíc můžete vyzvat až 4 kamarády u jednoho počítače nebo si to rozdat po internetu. Trvanlivost hraní je výborná, neboť časem si zahrajete třeba na zloděje, což hraní příjemně zpestří. Rychlost hraní je optimální, byť si zpočátku budete muset zvykat, že vám blecha neskáče tam, kam chcete. Po troše tréninku se to ale rychle spraví.

Jednoduchý koncept, který je velmi dobře uchopený a podkreslený kvalitní grafikou, slaví v tomto případě úspěch. FleaFall je výtečnou hrou, kterou byste neměli opomíjet. Zbytečně byste se totiž připravovali o parádní porci zábavy zcela zdarma.

Autor:

CES 2019

Největší veletrh spotřební elektroniky CES 2019 v Las Vegas probíhá od 8. do 11. ledna a rozhodně si přijdou na své hráči i nadšenci. Mezi očekávané novinky patří ohlášení 7nm CPU i GPU od AMD, nové modely karet NVIDIA RTX, VR a mnoho dalších. Sledujte dění na CES 2019 online.

Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

73 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 22 čtenářů

Nejčtenější

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Další z rubriky

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Najdete na iDNES.cz