Fistful Of Frags je nejlepší westernová síťová akce současnosti

  19:43aktualizováno  19:43
Akce z divokého západu Fistful Of Frags je dokonalou alternativou pro znuděné hráče síťových akčních her. Tato po technické stránce dokonalá akční zábava z pohledu první osoby má velice originální nápady a nervy drásající scény jako z westernových filmů.
100

Fistful Of Frags

Platforma: Freeware
Výrobce: Fistful Of Frags Team

  • originální akce pro více hráčů
  • spousta map, možností, zbraní
  • technicky vybroušené
  • na styl soubojů je třeba si zvyknout a trénovat (ale to patří k povaze této akce)

Fistful Of Frags | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Fistful Of Frags

Fistful Of Frags je něco více než jen obyčejná arénová akční hra zasazená do prostředí divokého západu. Ano, hráči v ní neustále umírají a znovu se rodí a nakonec vítězí ten s nejvíce body za zabití, ale přitom je to hra plná skvělých nápadů, které ji odlišují od zbytku podobných titulů. Je to skvělá akční zábava pro každého, kdo by chtěl nosit u pasu kolt.

Hra původně vyšla v roce 2007 jako modifikace pro legendární Half-Life 2, ale nyní, po rocích úprav a vychytávání chybiček, vychází jako verze zdarma, k jejímuž hraní nepotřebujete kromě klienta STEAMu už nic jiného.

Fistful Of Frags

Díky faktu, že hra běží na modifikovaném HL2 enginu, se nemusíte bát nějakých technických problémů. Hru spustíte i na slabších počítačích, během hraní je všechno plynulé a nedochází ke zpožďování a celý titul působí velice robustně a stabilně.

Kromě klasického boje všech proti všem hra obsahuje i mnohem zajímavější boj čtyř skupin hráčů. Jsou zde pistolníci, bandité, stopaři a rangeři, ale kromě rozmístění do týmů a jiného vzhledu postavy jsou všechny skupiny vybaveny stejně. Mnohem zajímavější je situace v repertoáru zbraní. Můžete si totiž vybrat jednak z primárních zbraní, kterými jsou pušky, brokovnice, luky a kolty, a pak ze sekundárních.

Fistful Of Frags

V této druhé skupině se nachází například dynamit, házecí nože, možnost mrštit po nepříteli svou zbraň nebo zajímavá schopnost jménem Gentleman. Ta ovlivňuje způsob vašeho boje tak, že za zabití člověka, který po vás nevystřelil jako první, se vám odečítají body, ale když už na někoho útočíte v sebeobraně, způsobujete drtivé zranění.

Velice zajímavý je také výběr držení zbraně. Můžete mít kolt v pravé ruce, což je standardní možnost, mít v každé ruce jednu zbraň, ale menší přesnost, nebo být levák a střílet s precizností chirurga.

Fistful Of Frags

Na mapě se nacházejí bedýnky, které ukrývají speciální zbraně, jako jsou třeba odstřelovací puška nebo kulomet z americké občanské války.

Samotné boje jsou naprosto odlišné od toho, na co jste nejspíš zvyklí z jiných akcí. Je třeba taktizovat a dávat pozor na munici. Kolty jsou silné a poměrně přesné, ale pomalé. Reflexy vám zde pomohou, naučené chování třeba z Counter-Striku určitě ne. Po chvíli si na styl boje zvyknete a budete se královsky bavit.

Fistful Of Frags

Bohužel, popsat všechny originální mechaniky v Fistful Of Frags není na tomto místě možné. Souboje ve hře jsou obtížné a je třeba si zvyknout, ale po jistém čase jsou nesmírně uspokojující a zábavné. Všechno má své místo a léta vývoje a dolaďování jsou na hře všeobecně znát.

Chcete-li vyzkoušet nějakou síťovou akci a už vám lezou krkem variace na moderní válečná bojiště, je westernový Fistful Of Frags dokonalou příležitostí.

Hru můžete stahovat ze stránek STEAMu. Ke spuštění potřebujete klienta, který je stejně jako celá hra zdarma.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

100 %

Hodnocení čtenářů

81 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 35 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

JAKO Z INSTAGRAMU: Stáhněte si zdarma milníkové kartičky
JAKO Z INSTAGRAMU: Stáhněte si zdarma milníkové kartičky

Znáte milníkové kartičky? Jsou to obrázky s textem, který označuje nějaký milník vašeho děťátka. eMimino si jich pro vás připravilo celou sadu k vytištění. Pojďte se na ně podívat.

Najdete na iDNES.cz