Final Vision - královská moc v ohrožení

  12:00aktualizováno  26. října 6:57
Kvalitních RPG není nikdy dost, o to vřeleji je třeba přivítat projekt jako je Final Vision. Nabízí zajímavý vývoj postavy v hned několika větvích a především rozmanité prostředí plné nepřátel rozličného ražení.
80

Final Vision

Platforma: Freeware
Výrobce: SilverNova

Stáhnout

Final VisionZahraniční tým SilverNova lze obecně zařadit do skupiny těch plodnějších vývojářských týmů. Již po mnoho měsíců jsme svědky vydávaných her a to vždy s alespoň nadprůměrnou kvalitou, o čemž svědčí kupříkladu Gauntlet Runner či NovaWare. Final Vision

Dnešní Final Vision je ale projektem zcela odlišným a to hned v několika pohledech. První odbočkou může být hodnocení, které, jak sami vidíte, dosáhlo o celé dva bodíky vyšší hodnoty, což není rozhodně k zahození. S tím ostatně souvisí i komplexní a zábavný svět, který si pro nás autoři připravili. Nejprve je třeba uvést, že Final Vision je vlastně 2D RPG projektem viděným pohledem z boku. Místy připomíná spíše arkádu mixnutou s akční hrou, tyto momenty ale často střídají chvíle, kdy se budete oddávat poklidnému levelování v duchu klasických RPG her. I zde je totiž základem vaše postava, kterou je samotný král, jež se musí postavit zlotřilým Rebelům, kteří usilují o jeho život. To znamená procestování celou řadou herních oblastí, které je třeba pochválit za rozmanitost. I když kupříkladu zrovna kráčíte po travnaté a zabydlené ploše, jen pár kroků na to se již můžete pohybovat podzemní kobkou či létat ve vzduchu v některé ze speciálních, futuristicky vyhlížejících lodí. To je ostatně jediná forma cestování vzduchem na delší vzdálenosti, kterou si zde vychutnáte a to dokonce hned v několika podobách.

Final Vision

Velice čirý je rovněž ruch na ulicích a téměř každý souboj střídá setkání s nějakým živým dvounohým člověkem, což je příjemný návrat do reality. S každým lidským jedincem je navíc možno prohodit pár slov a to i navzdory tomu, že rozhodně ne každý vám prozradí něco hodnotného, co se vám bude hodit k příběhu samotnému. Přesto nejsou reakce zcela nesmyslné, neopakují se a někdy dokonce pobaví. Slušně vymyšleno je i budování vašeho hrdiny a ovládání akcí, jež je umístěno na dvě akční klávesy, přičemž rozmístíte si je sami. Za zabíjení monster tradičně získáváte zkušenosti, které vedou k novým levelům, s nimiž se navyšuje hodnota vašich HP. Ty je možno při zranění doplnit speciálním elixírem, který buď naleznete v některé z dřevěných truhlic a nebo koupíte v hospodě. Nechybí samozřejmě ani desítky různých obchodů s nabídkami co se elixírů a především bojových a ochranných potřeb týče. Ty upotřebíte proti monstrům, jež patří jak do světa zvířat (včely, medvědi) tak narazíte i na několik zmutovaných jedinců, včetně několika obtížnějších bossů. Zkrátka a dobře Final Vision je rozhodně jedna z nejlepších her, kterou jsem od SilverNova hrála. Pokud bude kvalita jejich her stoupat takto stromou křivkou i u příštích počinů, máme se na co těšit.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

67 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 19 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Najdete na iDNES.cz