Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Fairy Prince - za záchranu krásné víly

  12:00
Cesta k půvabné víle, jež se vám zjevila ve snu, by se dala zcela spodobnit s krásnou růženkou schovanou za hustě prorostlými rostlinnými překážkami. Jen ti nejšikovnější proniknou nástrahami a dostanou se až na konec.
80

Fairy Prince

Platforma: Freeware

Stáhnout

Fairy PrinceFairy Prince pro mě osobně byl jednou z nejslibněji vypadajících her již ukončené Letní Soutěže s Velkým Chytrákem. Slibný pixel art sliboval kvalitní a přitažlivý herní zážitek a zda tomu tak skutečně je se můžete nyní přesvědčit i vy samotní. Soutěž má totiž za sebou úspěšně všechna kola a nyní máte i vy příležitost vložit se do osudů soutěžící a hlasovat třeba právě pro Fairy prince přímo na stránkách hry.

Jedním z hlavních cílů autora bylo dosáhnout maximálně pohádkové atmosféry což vyzařuje nejen ze samotného názvu, ale i slibného příbFairy Princeěhu. Ten hlavního hrdiny staví do role zachránce, do něhož ho pasuje dřívější sen, v němž se mu na kratší dobu zjeví půvabná víla, očividně v ohrožení. Cesta k ní je ale trnitá a to doslova řečeno. Na vás tak čeká celkem čtyřicet levelů s narůstající obtížností plus jeden výukový, který vás povede celkem originálními principy. Ty staví na základe malých map o stále stejné velikosti čtverce. To je posázeno několika druhy objektů. První z nich jsou kamenné kvádry. Ty budou přímo potřeba pro zablokovávání speciálních tlačítek umístěných na zemi. Ty podle motivu na sobě umístěném můžeme rozdělit do dvou druhů. První jsou ty, které na sobě potřebují permanentní zátěž, čehož můžete dosáhnout jen a pouze přesFairy Princeunutím kamenného kvádru na jeho polohu. Druhé tlačítko takto náročné není a úplně postačí, když si k němu prokoušete cestu a jednou si na něj stoupnete. Zajištěním všech těchto tlačítek v daném levelu si otevíráte cestu dál a dál a to zpřístupňováním doposud zarostlých průchodů. (důležité je také třeba uvést, že vás neustále limituje počet kroků na daný level, který navyšujete jen posouváním beden). Tím se vám pochopitelně i otevírá cesta do nových oblastí daného levelu, kde je možno narazit i na speciální čtverečky, kde se nachází drobný žabák s připravenou záludnou otázkou. K dobru je hře třeba i přičíst střídání celkového charakteru aktuálně řešeného levelu, kdy se jeden se podobá spíše klasice jako je Sokoban, abyste se po jeho vyřešení zase dostali do trochu jinak pojaté mapy.

Co je třeba Fairy Prince jednoznačně vyčíst, to je celkem nedomyšlená přehlednost. I když se autor snažil ze všech sil jasně odlišit jednotlivé prvky od sebe, pro neznalého hráče je level stále nepříjemně nepřehledný a bude trvat poměrně dlouho, než se naučíte jednoznačně rozeznávat samotné prvky od sebe. Škoda, nebýt této „drobnosti“ mohlo být hodnocení alespoň o bod výše. Jinak totiž Fairy Prince téměř nic nechybím přičemž zajímavá hra nepřestává být ani v pokročilejších fázích.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

58 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 20 čtenářů

  • Nejčtenější

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

10. ledna 2019

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

4. ledna 2019

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

14. prosince 2018  14:43

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

12. prosince 2018  14:35

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak...

Za celosvětový kolaps IT systémů může nečekaně absurdní chyba

Nepovedená aktualizace bezpečnostního softwaru společnosti Crowdstrike způsobila pád počítačů a serverů s operačním...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s odbavováním letů,...

Rozvádím se, oznámila dubajská princezna na Instagramu manželovi a jeho milenkám

Dubajská princezna Mahra (30) a její manžel šejk Mana Bin Mohammed Al Maktúm (25) se po loňské svatbě rozvádí. Dcera...

Piju každý den. Dřív nebo později se upiju k smrti, líčí bývalý fotbalista Fenin

Fotbalista Martin Fenin (37) neprožívá nejlepší období. Nejen, že mu nevyšlo manželství s policistkou Beatou, se kterou...

John Deere už nechce být woke. Podlehl tlaku konzervativců a řadí zpátečku

Přední americký výrobce zemědělských strojů John Deere se rozhodl ustoupit od svých iniciativ v oblasti podpory...