Excavatorrr 2 je arkáda pro archeology a horníky

  19:00aktualizováno  19:00
Ve hře Excavatorrr 2 naruší vaše poklidné kutání krumpáčem a odkrývání podzemních pokladů velmi vysoká obtížnost a spousty nepřátel.
60

Excavatorrr 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Hempuli

  • náhodně generované prostředí
  • zábavné objevování nových věcí
  • nevyvážená obtížnost
  • chybí cíl celého snažení a děj

Stáhnout

Excavatorrr 2 | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Excavatorrr 2

V retro stylizované hře s divným názvem Excavatorrr 2 před sebou máte jednoduchý úkol: kopat krumpáčem pořád dolů, nacházet poklady, ničit nepřátele a kupovat si zásoby. Jenže to není tak snadné. Máte totiž jen jeden život a když vás něco překvapí, skončili jste. To něco, co vás zaskočí, může být nakonec i vysoká obtížnost.

Ačkoliv se Excavatorrr 2 tváří, že si bere za vzor Terrarii, není tomu zcela tak. V ruce sice máte krumpáč a v prvé řadě jde o odkrývání pokladů ukrytých v zemi, ale zde není žádné stavění, vylepšování, ani vytváření předmětů.

Excavatorrr 2

Dokonce nemůžete ani objevovat okolí. Vše se odehrává na jedné mapě, na které nemůžete jít do stran, ale zato můžete jít hodně hluboko.

Už jen při dolování je třeba dávat si pozor a zapojit logické myšlení. Můžete kutat buď do strany, nebo o políčko dolů.

Ale pokud nebudete ostražití, tak po chvíli zjistíte, že jste se pod zemí v podstatě pohřbili, nebo vykopali hlubokou studnu, ze které není úniku. Je tedy potřeba myslet dopředu, nebo si koupit některý z poměrně drahých předmětů v obchodě na povrchu.

Excavatorrr 2

Kromě bomby a mnohem silnějšího dynamitu, který je skutečně smrtící, si můžete za vykutané zlaté valouny pořídit nějakou zbraň nebo třeba horkovzdušný balón, se kterým se ze šachty hravě dostanete.

Není možné pořád jen postupovat dolů, protože občas najdete i nějakou vzácnost, jako je poklad nebo například ropa. Ta se velmi vtipně už v surovém stavu vyskytuje v podobě červeného barelu.

Excavatorrr 2

V cestě za zlatem vám stojí armády netvorů. Je jich opravdu mnoho druhů a čím hlouběji se dostanete, tím nebezpečnější jsou. Od netopýrů, smrtících hlemýžďů a padajících ostnů až po skřety a třeba létající duchy, kteří po smrti explodují a na místě zanechají plamínek, který vás po dotyku okamžitě zabije. Všichni protivníci jsou odlišní a mají nějaká nepříjemná esa v rukávu.

Excavatorrr 2 je pěkná hra u které je třeba myslet. Jedinou její potíží je, že vlastně neobsahuje žádné lákadlo, žádný děj, cíl nebo něco, co by hráče motivovalo.

Excavatorrr 2

Konečnou destinací každého pokusu je tak tabulka se závěrečným skóre, kterou můžete zveřejnit. Pokud se nebojíte velké obtížnosti a nevadí vám, že to tak trochu postrádá pointu, určitě hru zkuste předtím, než se vrátíte k Minecraftu.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

76 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 2 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

JAKO Z INSTAGRAMU: Stáhněte si zdarma milníkové kartičky
JAKO Z INSTAGRAMU: Stáhněte si zdarma milníkové kartičky

Znáte milníkové kartičky? Jsou to obrázky s textem, který označuje nějaký milník vašeho děťátka. eMimino si jich pro vás připravilo celou sadu k vytištění. Pojďte se na ně podívat.

Najdete na iDNES.cz