Evil Red Men – vzpomínka na Santu

  12:00aktualizováno  6:59
Pod poněkud zavádějícím názvem se nachází starý známý Santa, který se ze všech sil snaží sesbírat různě rozházené dárky a dopravit je do velkého pytle. Pomožte mu všechno stihnout za co nejlepší čas.
60

Evil Red man

Platforma: Freeware
Výrobce: DadDe

Stáhnout

Evil Red ManVánoční svátky jsou už pěknou řádku dní minulostí, nicméně her s vánoční tématikou je pořád víc než dost. Evil Red Men představuje zajímavou 2D arkádu, ve které se snažíte pomoct Santovi stihnout všechny povinnosti.

Tentokráte se Santa dostal do potíží a místo, aby dárky rozdával, je musí nejdříve všechny sesbírat do svého velkého pytle. Dárky jsou rozházeny různě po daném levelu a jeho splnění je podmíněno sebráním všech dárku. Na každý level máte neomezeně času, nicméně čím rychleji všechno stihnete, tím můžete být spokojenější. Ve hře se samozřejmě vyskytují také nepřátelé, kteří Santovi jeho práci znepříjemňují. Jedná se o ošklivé skřítky (aneb Evil Red Men), kteří se bezhlavě potulují ze strany na stranu, a pokud dostanou nebohého Santu do spárů, musíte celý level opakovat od začátku. Santa je může Evil Red Man přeskočit, ale pouze pokud nenese dárek. Když totiž přenáší dárek, nemůže skákat a situace se tak stává o dost komplikovanější. Dálé se také setkáte s trampolínami a nebezpečnými bodci. Životů máte nekonečně mnoho, takže pokud se vám nedaří, můžete level opakovat až do té doby, než se úspěšně probijete dále.

Grafické zpracování je nevýrazné a mdlé. Sice nepatří k úplně nejhoršímu, ale trochu prosvětlit by bezpochyby pomohlo. Celé prostředí působí hodně jednotvárně až toporně a pastva pro oči se rozhodně nekoná, spíše naopak. Pozadí je tvořeno pouze různé odstíny modré, takže ani zde nemohu chválit. Hratelnost je průměrná. Sbírání dárků je poměrně zajímavé téma, ale hře by neuškodila trochu Evil Red Man větší spádovost. Sice se setkáte s trpaslíky, ale jejich mozečky opravdu příliš nevyrostly, takže vás svým tupým chováním rozhodně nijak nepřekvapí. Pozitivem je velké množství levelů, takže Evil Red Men za pár minut rozhodně nedohrajete, i když je fakt, že hra nijak velkou obtížností neoplývá. Co se opravdu povedlo, je Santův extrémně hluboký hlas a připravte se, že vás v prvním momentu určitě rozesměje.

Evil Red Men je všední arkádou klasického rázu. Prakticky všechny aspekty hry jsou průměrné, takže šestku dostává pouze díky velkému množství levelů a tedy delší možnosti hraní.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

28 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Najdete na iDNES.cz