Empyreal Nocturne - netradiční letecká akce

  12:00aktualizováno  10. května 8:21
Létat si jako pták ... to by si jistě přála řada čtenářů, ne vždy to ale musí být opravdovým potěšením. Třeba právě hlavní hrdina této hry má místo toho, aby si nabyté výšky užíval celou řadu neodkladných povinností.
80

Empyreal Nocturne

Platforma: Freeware
Výrobce: Digipen

Stáhnout

Empyreal NocturnePokud je pod nějakou hrou podepsaný Digipen, můžete vzít jed na to, že známka v recenzi nepůjde pod sedmičku, což samozřejmě koresponduje s celkovou kvalitou hry. To platí i o Empyreal Nocturne, na první pohled zcela netradičním herním zpracováním spadajícím do akčního žánru, který se může pochlubit nejen netradičním pojetím ale i slušnou hratelností.

Empyreal Nocturne je simulací vzdušných soubojů, které se však nepodobají žádným již známým projektům. Vesmírné či moderní letouny vystřídají blíže neidentifikovatelná tělesa stvořená spojením několika obřích koulí, jež tvoří leckdy i pořádně složitý řetězec. Proti tomu se postavíte také nezvykle s létajícím modrým ptákem, v jehož moci je řídit skupinu leteckých naváděných střel. Empyreal Nocturne

Že si nedokážete představit, jak takový souboj vypadá? Ocitáte se několik set metrů nad zemí a blízko vás se nachází zmíněný objekt. Nejprve k němu tedy pomocí kláves WASD doletíte, abyste následně pomocí ukazatele na obrazovce myší zamířili na místo, na něž chcete zaútočit. Nejlépe vybírat slabá místa celého řetězce., která dobijete daleko snáze, než kdybyste intenzivně pálili na části jiné. Vámi naváděné střely pak pomocí levého tlačítka sešlete směrem k protivníkovi, které ho v ideálním případě zasáhnou a uberou mu zdraví. Tím se o kousek přiblížíte ke konci aktuálně probíhajícího souboje, který nastane teprve ve chvíli, kdy příšeru zničíte definitivně. Následně si to můžete namířit k portálu, který vás přenese k nepříteli dalšímu. Empyreal Nocturne

Souboje by byly nezáživné, kdyby se protivník vašim útokům neustále nebránil, přičemž intenzita jím vysílaných střel se zvětšuje spolu s ubývající vzdáleností mezi vámi a cílem vašeho snažení. Naštěstí jsou do hry zabudovány celkem dva módy, z nichž jeden vám pomůže podobné situaci předejít. Jediným pootočením kolečka myši nahoru totiž přepnete aktuální stav do útočného, kdy sesíláte rakety na nepřítele, zato ale nejste nijak výrazněji chráněni proti okolním vlivům. Před tím vás ochrání mód po otočení kolečka směrem dolů.

Empyreal Nocturne neztrácí vůči svým kolegům ani graficky a tak ač nabití občas jednodušší tvary, ve výsledku hra vypadá a pohybuje se více než slušně, za což je třeba autorům přičíst plusový bodík. Ty po sečtení znamenají rozhodně nadprůměrnou osmičku, přičemž na devítku hra nedosáhla snad akorát díky občasné chaotičnosti.

Autor:

CES 2019

Největší veletrh spotřební elektroniky CES 2019 v Las Vegas probíhá od 8. do 11. ledna a rozhodně si přijdou na své hráči i nadšenci. Mezi očekávané novinky patří ohlášení 7nm CPU i GPU od AMD, nové modely karet NVIDIA RTX, VR a mnoho dalších. Sledujte dění na CES 2019 online.

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

38 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů

Témata: Raketa

Nejčtenější

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Další z rubriky

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na iDNES.cz