DX-Ball 2 - pěkná variace Arkanoidu

  6:21aktualizováno  9:15
Freewarový počin americké firmy Longbow Digital Arts je variací na známé hry typu Arkanoid. DX-Ball 2 vám však nabídne mnohem více možností včetně multiplayeru a to i na pomalejších počítačích, což se v dnešní době Pentií a 3D akcelerátorů určitě cení...

DX-Ball 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Longbow Digital Arts

Stáhnout
DX-Ball 2

Do starých zlatých časů osmibitů vás dostane tato freewarová hra s nenápadným názvem DX-Ball 2. Jistě si vzpomínáte na ty úžasné nervydrásající chvíle při hraní Arkanoidu a jemu podobných her (např. Arkanoid 2, Pulsoid, DX-Ball 1 nebo Lopta od Didaktik Skalica :o)... Přesně o tom je DX-Ball 2, který vám o délce pouhých dvou megabajtů servíruje Digital Longbow Arts.

Absolutním neznalcům klasiky jen pár slov úvodem, aby věděli na jakém principu fungují arkanoidní hry... Jedna úroveň se odehrává na samostatné obrazovce, kdy většinou dole (ale může být i vlevo, jako je tomu v případě Lopty) je destička, kterou ovládáte myší (u Lopty klávesnicí, což bylo vzhledem ke kvalitě kláves stroje "Didaktik M" téměř neúnosné) a musíte od ní odrážet míček (nebo laser v případě Pulsoidu), který likviduje řadu cihliček, které jsou umístěny v horní části obrazu (cihla zmizí, dotkne-li se jí míček - pokud ovšem není zničitelná např. až po pěti dotycích). Při likvidaci kostiček shora padají nejrůznější kladné nebo záporné bonusy, které můžete, ale nemusíte sbírat. Mezi ty dobré může patřit zvýšení skóre, zvětšení kuličky a její síly, zpomalení míčku, jeho zachycení (pak jej můžete stiskem tlačítka myši vypustit kam chcete), zvětšení délky vaší destičky nebo její dočasná změny v "bitevní loď", kdy tlačítkem myši odstřelujete cihličky, DX-Ball 2 takže si značně můžete ulehčit práci. Záporné vlastnosti jsou většinou protiklady, takže např. zrychlení míčku, zkrácení míčku nebo zničení destičky, což může znamenat ztrátu jednoho života. Úkolem je tedy zlikvidovat celou "cihelnou zeď" bez toho, aby míček skončil mimo obrazovku (pod vámi) - musíte tedy destičkou manipulovat tak, aby se kulička neustále odrážela, jinak ztratíte život. A věřte, že je to nesmírně zábavné.

A teď tedy ke hře DX-Ball 2. Ta je samozřejmě založena na úplně stejném principu, který jsem popsal v minulém odstavci. Na rozdíl od ostatních titulů tohoto typu však druhý DX-Ball od Longbow Digital Arts nabízí další řádku možností. Hned první odlišností je samozřejmě fakt, že je to hra pro PC a ne osmibity. Je plně kompatibilní s W9X, takže nevznikají zbytečné problémy pro majitele zvukových či grafických karet, které mají potíže s prostředím staršího MS-DOSu. Grafika na rozdíl od jiných "arkanoidů" je zde velice pěkná a plynulá (je to tedy vhodný kus pro majitele slabších počítačů). Pokud se podíváte na délku archívu s hrou, těžko mi uvěříte, že hra obsahuje celkem dobrou a vkusnou hudbu (samozřejmě v podobě populárních MODů, které si pak můžete přehrát např. ve WinAmpu).

DX-Ball 2

DX-Ball 2 vám nabídne šest různých "table setů" neboli sad herních obrazovek - čtyři screeny v každém souboru. Další si pak můžete stáhnout na domovské stránce www.LongbowDigitalArts.com. Pokud se budete touto zábavnou hrou nudit, můžete si pozvat vaše kolegy a hrát (až ve čtyřech) DX-Ball 2 - hráči se vždy střídají po ztrátě života.

Myslím si, že je to vhodná cesta, jak oprášit vzpomínky na osmibity a zároveň se výborně a zdarma pobavit. Navíc až ve čtyřech hráčích i na slabších počítačích!

Autor:
 

Nejčtenější

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Najdete na iDNES.cz