Dungeon Runners - MMORPG od tvůrců Lineage 2 zadarmo

  12:00aktualizováno  2. června 11:03
Špičkové MMORPG ve stylu oblíbených komerčních klasik jako je World of Warcraft, samozřejmě ve značně zlehčené formě. Zkuste si desítky questů, které pro vás autoři přichystali a projděte s dalšími hráči rozsáhlými dungeony.
90

Dungoen Runners

Platforma: Freeware
Výrobce: NCSoft

Stáhnout

Dungoen Runners Starší jediný pohled na okolní obrázky a máte jasno. Dungeon Runners skutečně není kdovíjakým freeware projektem stvořeným v týmu o dvou lidech za krátký časový úsek. Na triko si ho vzala profesionální firma NCSoft (autoři Lineage 2) a vytvořili pro všechny fanoušky MMORPG žánru zajímavou chuťovku, která je navíc distribuována zcela zdarma.

Jediné co musíte pro zapojení do online žijícího světa je zaregistrovat se na stránkách výrobce a stáhnout trochu objemnější herní balík, který má něco přes 400 MB. NásDungoen Runners leduje klasická tvorba herní postavy, bez níž by se žádné RPG neobešlo. Výběr je ovšem podstatně omezenější, než jste možná zvyklí z komerčních projektů. Na výběr máte i tak ale mezi mužskou a ženskou postavou, na níž můžete následně upravit obličej, účes a barvu vlasů. Neméně důležitá je i volba jednoho ze tří povolání, jimiž je mág (vládnoucí kouzly), warrior (vynikající v boji na blízko) a ranger (něco mezi dvěma předešlými).Na freeware poměry se sice trojice povolání zdá dostatek, ve skutečnosti je ale číslo tři v tomto případě značně limitující a za chvíli se okoukají – nehledě na to, že variabilita a strategické možnosti ve Dungoen Runners skupinových bojích nejsou tak variabilní, jak bychom si třeba představovali.

Následně se objevujete v prvním základním městě, kde je velice často slušný ruch a o další hráče nebudete mít rozhodně nouzi. A to je vlastně to, oč zde běží. Bojování ve skupinkách s dalšími postavami a vybíjení rozsáhlých dungeonů, na tom tato hra doslova staví. I když řada z nich ani zdaleka nedosahuje velikosti těch objevujících se v plnohodnotných komerčních projektech, i tak vám ale většinou minimálně 15 minut zaberou – v závislosti na tom, s jak velkou skupinou se do nich vydáte.

Vedle těchto kratochvílí v Dungoen Runners nechybí ani klasické plnění questů, které si užijetDungoen Runners e zejména ze začátku hry, kdy potřebujete nasbírat co nejvíce herních zkušeností a navýšit tak schopnosti vaší postavy, jako jsme zvyklí z většiny online RPG. Jejich obsahem bývá zpravidla úkol dojít z místa A do místa B, něco po cestě doručit nebo jít do hlubokých lesů vybílit určitý počet nepřátel daného druhu. Za to budete získávat nejenom zkušenosti ale i zlaťáky, které můžete proměnit za potřebné předměty u některého z prodejců. Nové zbraně a brnění budou vypadávat i z mrtvých těl, což také zlepšuje vaše bojové schopnosti – a to je v celkovém měřítku to jediné, oč zde běží.

Dungeon Runners snad ani nemůže dostat jinou známku než devítku. Plnohodnotným dříve komerčním klenotům s desítkou na kontě se sice nepřiblížil díky lehce osekanému hernímu konceptu, i tak se jedná na freeware poměry s nebývale kvalitním projektem, který nesmí minout snad žádný milovník MMORPG.

P.S. Download uvedený níže vám nestáhne celou hru, ale pouze installer, který si dostahuje zbytek. Pro registraci navštivte tuto stránku. Po vytvoření účtu se přihlašte (manage account), zvolte Store, poté Dungeon Runners a tlačítko Get Now Free.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

89 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 306 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?
60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?

Na 8. srpna připadá mezinárodní den ženského orgasmu! Jak svátek vznikl a proč ženy orgasmus někdy předstírají?

Najdete na iDNES.cz