Dungeon Nightmares 2 je skvělý horor, který rozhodně musíte „protrpět“

  15:00aktualizováno  15:00
Komu dobré horory lahodí, neměl by si rozhodně nechat ujít druhý díl Dungeon Nightmares. Třebaže jde prozatím jen o demoverzi v raném stádiu vývoje, byla by obrovská škoda nechat si tak děsivou výpravu do podzemí bez povšimnutí.
90

Dungeon Nightmares 2

Platforma: Freeware
Výrobce: K Monkey

  • nervydrásající atmosféra
  • náhodně generované mapy i události
  • vynikající zvuky
  • jde jen o demo v alfa verzi a klidně by mohlo být delší
  • málo světelných zdrojů

Stáhnout

Dungeon Nightmares 2 | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Dungeon Nightmares 2

Ano, zdejší verze Dungeon Nightmares 2 je pouze demo a navíc v tzv. alfaverzi. Jde tedy o ochutnávku z rané fáze vývoje této hry. Jenže i tak je zkrátka skvělá a ochudit vás o ni by byl hřích. Je možné, že další verze už zdarma nebudou. Tak se nadechněte a ponořte do hluboké a temné atmosféry jedné z nejděsivějších her poslední doby. A jako vždy: Dopřejte si hraní v noci.

Dungeon Nightmares 2

Jak napovídá číslovka za názvem, jde o druhý díl kdysi recenzované hororové hry Dungeon Nightmares, která zde, na Plných Hrách, získala velmi slušné hodnocení. A zasloužené, nutno dodat. Náhodně generované mapy plné nevyzpytatelných nepřátel, náhodně generované události a stejně tak děsy a atmosféra tak dusivá, až člověk nemohl pořádně dýchat. A hádejte co? Druhý díl jde ještě dál.

Dungeon Nightmares 2

Základní koncept je stále ten samý. Ve spletitém labyrintu chodeb a místností musíte najít artefakt a následně na to východ. Úroveň je vždy jiná až do té míry, že se generují i skripty, tedy události, které svou přítomností hráč spustí. Může to být v podstatě cokoliv. Ohavný vřískot z vedlejší chodby, vypnutí světla, exploze potrubí, nebo vypuštění monstra. Nic z toho nikdy není stejné a tak je průchod každou místností pokaždé jedinečný.

Dungeon Nightmares 2

V bludišti si svítíte svíčkami, které mají velmi nízkou životnost a tak se mnohdy ocitnete zcela ve tmě. V ní na vás čeká několik druhů nepřátel. Kostlivci, kteří mají naprosto nečekané chování (jednou jsou jako sochy a jindy se pohnou za vašimi zády), děsivý duchové a také některá smrtelně nebezpečná a unikátní monstra.

Dungeon Nightmares 2

Druhý díl, na rozdíl od toho prvního, přidává i jakési dějové zázemí, které jednotlivé labyrinty příběhově spojuje. Nacházíte se v děsivém hotelu a jednotlivými artefakty, které hledáte, jsou klíče k pokojům. Hotel samotný působí jako takové uvolnění vašich nervů po každém děsivém a pekelném podzemním bludišti. Ale ne nedlouho.

Dungeon Nightmares 2

Dungeon Nightmares 2 se může chlubit jedním z nejlepších zpracování zvuků a ruchů, jaké bylo v tomto žánru v poslední době k vidění. Už jen otevírání rezavých dveří je tak opravdovým testem vašich nervů. A to ani nemluvím o tzv. „lekačkách“ a nechutných zvucích, které vydávají některé příšery. Hra naprosto exceluje ve snaze nenechat hráče vydechnout. Atmosféra je silná a nepovolí ani na vteřinu. To dřív selžou vaše nervy. Tak přeji příjemné utrpění.

Na této oficiální stránce najdete také verze pro Windows 64-bit, Mac a Linux.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

78 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Témata: Linux

Nejčtenější

Další z rubriky

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz