Duke Nukem: Waiting for Forever

  12:00aktualizováno  7. března 9:44
Duke Nukem Forever sice ještě stále nevyšel, ale zato se nedávno zrodila jeho vynikající napodobenina vytvořená Game Makerem, ve 2D rozměru s výtečnou hratelností, takže jestliže máte Duka a pořádné „smažby“ rádi, tak se pojďte podívat, co všechno vám Waiting for Forever nabídne…

Duke Nukem: Waiting for Forever

Platforma: Freeware
Výrobce: Sheep Sheet

Stáhnout

Duke Nukem: Waiting4Forever Autoři dnešní hry nemohli střelit vedle, když se rozhodli naprogramovat další příběh Duka. Zjevně využili toho, když viděli, kolik lidí se stále na Duke Nukem Forever (který už třeba ani nespatří světlo světa) těší. A snad každý si může domyslet, jaké množství správných hráčů okusí nová dobrodružství Duka, aby si ho mohli do sytosti užít a po delší době si zase pořádně zařádit. Po stáhnutí Waiting for Forever (autoři dali hře přezdívku Waiting4Forever) vám můžeme garantovat, že se vyřádíte opravdu královsky. Opustíme tedy úvodní odstavec a podíváme se po jednotlivých kategoriích na to, co všechno pro nás autoři přichystali.

Duke Nukem: Waiting4ForeverHratelnost: Ta je ve většině případů hned za originalitou asi nejdůležitější. Můžu vás ale hned na začátek příjemně překvapit, protože s hratelností je vše na výbornou. Nejenže můžete ovládat Duka, ale klidně i tank, robota či helikoptéru. Kromě klasického levého myšítka, jímž většinou střílíte, lze použít i myšítko pravé (sekundární). Tím lze např. vytvořit kolem tanku obal, který od vás odráží navedené střely, avšak tento obal mohou využívat i nepřátelé, nejen vy. U nepřátel se obal většinou drží pekelně dlouho, takže vám nezbývá, než se schovat a vyčkat, až mu „mana“ vyprchá. Ta bez problému po čase dojde i vám. Plýtvá se hlavně výstřely a obaly, ale po chvíli se mana opět doplní.

Prostřílet helmy vojáků, zničit jejich oděv nebo zdemolovat velmi drahého robota budete moci zbraněmi, mezi které se řadí např. klasický kulomet, plamenomet nebo raketomet (ten poslouchá rozkazy vašeho kurzoru, což znamená, že jej lze navádět tam, kam potřebujete) a to vše si užijete ve 12 levelech, do jejichž cíle se musíte dostat s klíčem, který vlastní většinou tvrdí bossové . K dispozici jsou 3 obtížnosti a na obtížnost hard nejde o žádnou primitivní záležitost, takže bude třeba nějaký ten čas pilovat útok.

Duke Nukem: Waiting4ForeverGrafika: Pochopitelně i grafika tvoří velkou část úspěchu a není v případě Duka na tom vůbec špatně. Vše je víceméně jednoduché, ale nikoliv ošklivé. Pohltí vás hlavně výborně zpracované pozadí, jež mimochodem podkresluje výtečnou atmosféru a toť asi vše ke grafickému zpracování.

Inteligence nepřátel: Být vámi, tak se moc netěším na super AI, kde se nepřátelé kryjí, schovávají a jednají ve skupinkách jako ve Vietcongu. Zde by jenom bylo vhodné poznamenat, že vás nepřátelé třeba nevidí, když jste za kopcem. Jste-li potichu, tak si vás opravdu kupodivu nevšimnou, ale po prvním výstřelu samozřejmě začnou zase střílet jako úplní magoři. ;-)

Duke Nukem: Waiting4ForeverOzvučení: Na hudbu takřka vůbec nenarazíte (akorát při nějakém sestaveném videu mezi misemi), ovšem smutno vám po ní býtï nemusí, protože by to mohlo mít mnohem větší velikost než má nyní. Ale se zvuky si krásně vystačíte, protože budete tolik střílet, že byste hudbu zmatkem z nepřátel ani nepostřehli.

Závěr: K Waiting for Forever můžeme přičíst i další plusy. Nejde o bezduchou střílečku, neboť má svůj vlastní příběh, který je sice v angličtině, byť se v ní můžete jenom zdokonalit, poněvadž texty jdou velice jednoduše přeložit.
Sečteno a podtrženo. Už to bude nějaká ta doba, kdy jste naposledy hráli nějakou pořádnou freewarovou akci. Nyní máte možnost jednu takovou stáhnout a upařit se k smrti. Za těch 5 MB to určitě stojí, takže neotálejte a stahujte!


Autor:
 
Témata: Robot

Nejčtenější

Další z rubriky

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Najdete na iDNES.cz