Duck Mr Duck – vražedné kachny

  12:00aktualizováno  11:39
Dnes si představíme velice zábavnou freewarovou variaci na populární, akčně-tahovou strategii Woms, v které bude proti sobě bojovat, oproti drsným červům, žlutoopeřené ptactvo. Bezezbytku proto využijete ve hře Duck Mr Duck poněkud upravené přísloví: “Ne lidé, ale kachny jsou nejkrutější zvířata!“

Duck Mr Duck

Platforma: Freeware
Výrobce: Dan-Anders Stromberg, Patrik Karlsson

Stáhnout

Duck Mr DuckAž z chladného severu k nám, do českých freewarových luhů a hájů, přichází velice zábavná napodobenina legendární a neustále se zdokonalující série akčně-tahových strategií Worms - Duck Mr Duck. Po velice krátkém downloadu směšně velikého, komprimovaného souboru (0,69 MB), následuje spuštění dosovského okna a „lehce“ poupravený Nietzcheho citát „Kachny jsou nejkrutější zvířata“, jednoznačně dokazující, o co zde tentokrát půjde. Především o humor a zábavu se žlutými opeřenci v hlavní roli.

V úvodním menu si dole vesele pochodují ozbrojené kachny, ale pro bližší seznámení s hrou bych vám doporučil přečíst si nápovědu, ve které se dozvíte o všech ve hře obsažených předmětech a zbraních, a zejména o jejich využití. Jelikož je DMD tahovou hrou pro více hráčů, nastavit si počet jednotlivých zbraní a čas pro každý tah, nebude před zahájením urputné bitky špatným rozhodnutím. Občas nastane mezi hráči bitva už při určování počtu jejich oblíbených zbraní. :) Po seznámení se s hrou je nejvyšší čas vydat se bojovat.

Hry se mohou zúčastnit až tři týmy po čtyřech hráčích, což při jednoduchých počtech dává dohromady možnost bitev až 12 hráčů u jednoho PC! Bohužel při tomto čísle, kdy každý hráč ovládá jednu postavu, je v okolí počítače „poněkud narváno“, a proto se zřejmě spokojíte s hrou proti jednomu protivníkovi, kdy každý z vás bude mít na starost jeden tým. Ve hře jsou obsaženy už některé přednastavené týmy kachen, lišící se však pouze názvem týmu a jmény svých členů. V obsaženém editoru si můžete vytvořit svoji vlastní skupinu, ovšem neočekávejte nic víc, než nastavení jejího jména a jmen členů. Toto mi přijde jako poněkud nešťastné řešení, protože kdyby si hráči mohli nastavit třeba vzhled svých postav (chci kachničku s helmou! :), získala by hra mnohem větší grády.

Duck Mr DuckOproti Worms jsou v DMD pouze čtyři opeřenci na každé straně, přičemž jejich pohyb není nikterak omezen. Můžete s nimi létat, plavat a chodit po pevnině. Každý přechod do jiného prostředí vás stojí celý tah, po kterém následuje protivníkova akce. Během svého tahu se můžete pohybovat po herní ploše tak daleko, jak jen vám to počet akčních bodů dovolí, či pouze jednou, maximálně dvakrát za tah používat rozmanité zbraně.

Jediným cílem hry je kompletní zničení protivníkova týmu, za cenu co nejmenších ztrát ve vlastních řadách. Zde autoři mohli více zapracovat a přidat několik dalších herních režimů –. Tupé zabíjení nepřátelských kachen je sice zpočátku zábavné, ale po chvilce už to zkrátka není ono a vymyslet nějaké přídavné režimy přece nedá tolik práce. Po skončení zápasu následuje vyhlášení vítězů a „osobností zápasu“, přičemž tato obrazovka je mnohdy jediným potěšením poraženého soupeře.

Duck Mr DuckVýbava kachen se proti Worms příliš neliší. Obsahuje pistole, kulomety, granáty, miny, jetpacky, lopatku na zakopávání, u protivníků velice nepopulární atomovku a další vychytávky. Výběr se provádí stisknutím pravého tlačítka myši a akce stisknutím mezerníku, přičemž je nutné pomocí směrových šipek správně zvolit úhel palby. U některých zbraní, jako je například bazuka, můžete podržením mezerníku navolit sílu výstřelu, a doufat, že všudypřítomný vítr nezmění směr střely.

Po grafické stránce DMD toho příliš nenabízí – pozadí je sice velice pestré a bohaté na animace, vše je ale poněkud rozpixelované a místy nepřehledné. Proto vám bude často dělat problémy zjistit na barevné liště nad hlavou kachny přesnou hodnotu zdraví, což může být v některých okamžicích fatální. Jediné pozitivum by se dalo přisoudit neuvěřitelně zábavným animacím opeřenců. Nutno přiznat, že DMD je po dlouhé době hra, která mě dokázala roztáhnout koutky úst – animace, kdy kachna, zázrakem netrefená oponentovou raketou zdvihne ruku a vztyčí prostředníček je prostě potrháníhodná.

I když grafikou a originalitou DMD rozhodně neoplývá, tak pokud se hodláte pobavit u svých počítačů se svým sourozencem (kolegou, kamarádem, rodičem,...), nemohu vám doporučit, při srovnatelné velikosti downloadu, žádnou jinou hru. Stahujte! Qák, qák! :)

Autor:
 
Témata: Raketa

Nejčtenější

Další z rubriky

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Najdete na iDNES.cz