Driving Speed 2 - skvělé závody podruhé

  12:00aktualizováno  6:45
Čtyři tůzné modely vozů, několik tratí a singleplayer i multiplayer. To jsou základní obsahové rysy projektu jako je Driving Speed 2, kde se projedete ďábelskou rychlostí a se slušným fyzikálním modelem.
90

Driving Speed 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Wheelspin Studios

Stáhnout

Driving SpeedOd druhého dílu velmi slušně hodnoceného simulátor Driving Speed snad ani nikdo nečekal vyložený propadák. A to se samozřejmě nekoná, místo toho tvůrci vystavěli na slušných základech další špičkovou freeware záležitost, která se u vás na disku s největší pravděpodobností chvíli udrží.

Driving Speed 2 obsahuje vedle singleplayeru rovněž možnost multiplayeru, což ale nebude pro většinu hráčů možnost aktuální a když už jsou v projektu zakomponováni také AI závodníci, proč této vhozené rukavice nevyužít. Ale pozor, takto by měli uvažovat jen zkušenější jezdci. Pouze takoví totiž levou zadní zvládnou tempo, které protivníci nasadí. Ze startovní čáry se Driving Speedtotiž doslova odrazí a pojedou dobře nasazeným tempem až do cíle. Navíc málokdy dělají chyby a nějaké té bouračky se mezi nimi taktéž nedočkáte. A proti takovým bezchybným závodníkům se opravdu nezávodí snadno…

Nechme ale negativ, kterých je možné na Driving Speed nalézt opravdu málo. Místo toho je pozornost třeba věnovat pozitivům. Za prvé jsou to čtyři samostatné modely auta. Na těch můžete dále vybírat barvu laku a také typ převodovky (většina asi nechá volbu na automatická, jež je pro arkádu jako je tato asi nejvhodnější). Následující obrazovka s výběrem souvisí s tratí. Zde je třeba zvolit ze dvou map a nastavit počet kol, na něž se jezdí. Poté nezbývá nic jiného než vyrazit do ulic. Fyzikální model celé hry je dosti povedený, řekla bych že na pomDriving Speeděry freeware her nadprůměrný a zároveň tak akorát arkádový. To znamená že máte stále pocit, jako byste řídili opravdiové auto, i když je řada problémů zjednodušena. Jedním takovým je kolize s okolím, kde klidně překážkou můžete i projet bez jediného zaváhání. To ale neplatí pro okolní auta, kde bude opravdu docházet ke škrtání plechů o sebe, odrážení apod. Co se také hned tak nevidí je unikátní fyzikální model pro každý typ vozu. Pokud si zvolíte auto se starším datem výroby, budete se kupříkladu potýkat s trochu méně citlivým ovládáním. Naopak novější sporťák zvládá sekat zatáčky v podstatně vyšší rychlosti.

Driving Speed 2 je zkrátka nutností pro každého milovníka žánru simulátorů. Kvalitní fyzikální model, dobrá grafická stránka a dostačující možnost výběru dělá z tohoto projektu jeden z nejlepších simulátorů zdarma.

 

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

70 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 163 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Schöneck je rájem pro děti i dospělé
Schöneck je rájem pro děti i dospělé

Přemýšlíte, kde prožít zimní dovolenou s dětmi? Máme pro vás báječný tip! Kousek za hranicemi najdete areál nevídaných rozměrů a hlavně s pestrou nabídkou možností zábavy.

Najdete na iDNES.cz