Dr. Lutz and The Time Travel Machine - Za hranice času a dál. Nebo ne?

aktualizováno 
Trošku nerudný, ale pravděpodobně geniální profesor Lutz a jeho cesta do pravěku za tamními obyvateli. V kvalitní adventuře jako ze staré školy na AGS enginu mu budete muset pomoci si vůbec zabalit věci na cestu, nebo asi vůbec nikdy neodjede.
90

Dr. Lutz and The Time Travel Machine

Platforma: Freeware
Výrobce: PPA Entertainment

  • slušná délka
  • pěkná grafika a ozvučení
  • cynický humor
  • nenadabováno

Stáhnout

drlutz_01Kdyby existovala alespoň teoretická možnost cestování časem bez omezení, vybrali byste si raději cestu zpět do minulosti, nebo je pro vás lákavější pomyšlení na nahlédnutí pod pokličku hrnci s budoucností? Přiznám se, já bych dlouho váhal, zvláště, jestli bych mohl cestu časem podniknout jen jednou. Nakonec bych asi stejně přišel zase s něčím geniálním a absurdním, jako například to, že bych na ciferníku časostroje nastavil velmi záporné hodnoty času a letěl se podívat, zda-li mají ti teoretičtí fyzikové pravdu s velkým třeskem a neexistencí času před ním. No, to by byla výprava. Pravděpodobně poslední.


drlutz_02Dr. Lutz ale tak obšírné plány nemá, je profesorem paleontologie a tak netouží po zkoumání toho, zda-li bude Země za 500 let skutečně členem Federace, ale chce se čistě profesionálně podívat na ty velké pravěké tvory, kteří po sobě krom nezajímavých ostatků sobecky nezanechaly vůbec nic. Kde vzal profesor paleontologie technologii na vybudování stroje času a jak je možné, že ten jeho vypadá jako vydlabaný vnitřek pračky nám asi zůstane záhadou.
Není tomu dlouho, co jsem v jedné recenzi napsal, že bych si přál, aby někdo na jádře AGS enginu udělal kvalitní adventuru kterou nedohrajete do deseti minut. Hola! Bůh, ať u existuje nebo ne, ty svoje pověstné mlýny zbudoval opravdu fortelně, protože ty melou! Jářku melou tak rychle, sic samou rotací neuletí! Dr. Lutz byl pro mě obrovským překvapením, neboť po dlouhé linii AGS adventur, která jedna jakoby druhé z boku vypadla, jsem se nad spouštějícím se Dr. Lutzem jen zamračil, co že to tu zase máme za variaci na LucasArtovské "klikačky" z dob minulého tisíciletí. Když jsem však dostal kontrolu nad profesorem samým, brzy jsem se rozzářil jako obloha v srpnu 1945 nad Japonskem.


drlutz_04Tato velmi příjemně graficky vypadající a také zvučící adventura, která nezakrývá, že je ze staré školy mě skutečně oslovila. Nutnost přepínání příkazů myši, jako jdi/seber/použij/mluv/prozkoumej mi právě stará dílka z dílny Lucas Arts připomněla, ale protože zde to skutečně skvěle funguje, tak jen v dobrém. Co si autoři odpustili ze starých adventur přebrat, za což je chválím, je "pixelhunting", což je otravné bloumání kurzorem po zdánlivě neaktivních předmětech na obrazovkách ve snaze zachytit nějaký předmět, který je použitelný či sebratelný. Ačkoliv se to dle okolních obrázků nezdá a ač je aktivních předmětů v místnostech poměrně dost, vše se mi zdálo přehledné a až na jedinou výjimku se mi nestalo, že bych musel všude pobíhat, protože jsem zapomněl něco sebrat.


drlutz_05Dr. Lutz se svým časostrojem je velmi příjemné překvapení, které se nebojím nikomu doporučit, třebaže mu starý styl adventur není moc po chuti. Grafika (trošku podobná té z Monkey Islandu, třebaže není tak trhlá), skvělá hudba a ozvučení (ovšem bez dabingu), troška toho humoru a jeden ne moc optimistický konec ve hře, od které by se ostatní autoři mohli v lecčem přiučit. Nemám tušení, zda-li jsem si Dr. Lutze vybrečel či vymodlil, nebo se tu prostě jen zjevil z budoucnosti, pravdou zůstává, že jsem rád, že je tady s námi.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

52 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

VALENTÝN: Jednoduché čokoládové bonbony
VALENTÝN: Jednoduché čokoládové bonbony

Výborné čokoládové bonbony, které můžete na Valentýna vytvořit ve tvaru srdíček.

Najdete na iDNES.cz