Dr Goo 3: The Rubblebum War

  12:00aktualizováno  19. dubna 3:10
Tato hra s dlouhým podnázvem The Rubblebum War má opravdu schopnost vás zase na dlouhou dobu doslova připoutat k počítači a to bez legrace -tahle hra, kde se vžijete do role zelené brambory a zachraňujete modré galaktické hvězdy, které vám Rubblebumové ukradli, vás opravdu uchvátí.

Dr Goo 3: The Rubblebum War

Platforma: Freeware
Výrobce: The games factury

Stáhnout

Dr Goo 3: The Rubblebum War

Skvělých a dobrých her je v našich internetových vodách opravdu poméně. Najde se sice velká kupa freewarových her, ale odvážím se tvrdit, že jen jedna z pěti by se vám líbila natolik, abyste u ní vydrželi více než pouhých patnáct minut, což je dnes velice zanedbatelná časová jednotka. A já si myslím že Dr Goo s dlouhým podnázvem The Rubblebum War je právě ta jedna z pěti a ještě si dovoluji pronésti, že u ní nebudete sedět jen jednu čtvrthodinu, ale několik desítek minut, ne-li déle a toto tvrzení se na následujících několika odstavcích textu pokusím před vámi obhájit.

To, co vás hned na začátku upoutá, je fakt, že hra jakožto skákačka má příběh dokonce i s intrem, které sice za moc nestojí, ale i tak je to chvályhodný počin. Krátký příběh má co dělat s podnázvem, který zní The Rubblebum War (Rubblebumská válka). Celý příběh je velice jednoduchý a ve stručnosti se tam praví, že Rubblebumové jsou zvrácení cizinci, kteří z vaší planety ukradli bleděmodré galaktické hvězdy a právě vy, Dr Goo je máte všechny přinésti zpět. Takže váš úkol je vám teď již znám - budete pátrat po všech těch hvězdách, které jsou ukryty za nejrůznějšími pastmi a nástrahami (a že jich nebude málo) a dostat je zpět bude opravdu docela velká dřina.

Celá hra má dohromady sedm zábavných kol a každé vypadá úplně jinak. Například první level má na pozadí rozpukanou černou zeď a je sestaven z mnoha různých kovových konstrukcí, oproti tomu druhé kolo má na zádi deštné modrající pralesy, třetí kolo Dr Goo 3: The Rubblebum Warje zase oblečené do ohnivé červeně, tedy originalita levelů vám rozhodně scházet nebude. Na vaší cestě ke všem hvězdičkám, potažmo k exitu, vás bude provázet řada nepříjemných nástrah - za všechny bych uvedl nenápadná zelená okénka vystřikující zelenou tekutinu, která vás promění v popel, možnost spadnutí do vody při přeskakování z konstrukce na konstrukci, či padající pneumatiku. Mezi další nemilé události patří cesta zatarasená zeleným laserem, který musíte odstranit otočením někde ukryté páky, ale tím to nekončí - musíte také spěchat, abyste to stihli, protože fungování laseru se po určitém čase zase obnoví. No a pokud jste toto všechno úspěšně zdolali, můžete se vydat na cestu k exitu, ale pokud vám nějaká hvězda chybí, tak do trubky, která označuje konec levelu, jen tak nevlezete.

A teď bych možná zapomněl na jednu z nejdůležitějších informací pro čtenáře a to je ta, jak vůbec vypadáte. V této hře se totiž vžijete do role zelené brambory, která vypadá opravdu velice legračně, protože způsob, jakým se pohybuje, skáče, skrčuje a jak přitom vypadá, by dovedl napodobit asi málokdo z nás a pokud ji chvíli necháte jen tak stát, začne se jen tak znenadání smát nebo kašlat. Mezi její zvláštní schopnosti patří to, že pokud vyskočíte ke konstrukci a stále držíte Shift a onu šipku, tak se k ní jakoby nalepí a drží, dokud nezmáčknete jiné tlačítko či nepustíte to, které držíte.

Další věc, o které bych se chtěl zmínit, je menu, ve kterém najdete několik položek. Jako první je Start, který si nebudeme dále rozebírat, druhá položka je Options, kde dolaďujete různé detaily, třetí kolonka se nazývá Cheats (to jsem vám asi zapomněl říci, že na konci Dr Goo 3: The Rubblebum Warkaždého levelu dostanete čtyřmístný číslicový kód, který později můžete použít pro obnovení kola, kde jste naposledy skončili). Čtvrtou položkou je Story, zde najdete zopakované intro a příběh hry, pátou kolonkou je Help, ve kterém najdete popis jednotlivých věcí, se kterými se ve hře setkáte, a šestá položka je Quit a tu si snad ani nemusíme vysvětlovat.

Ovládání ve hře je velice jednoduché, ba řekl bych až banální, různé klávesové zkratky jsou popsány v info souboru, ale nedokáži se nezmínit o funkci Save - Load. Ukládat si hru můžete kdykoli, při obnovení jste na místě, kde jste naposledy použili save, ale všechny hvězdičky, které jste nasbírali, jsou opět schovány, takže tato funkce je ve své podstatě nepotřebná, ale kdo ví, třeba se vám bude hodit. Instalace hry by měla proběhnout úplně v pohodě, celá hra má po vybalení jen pět souborů, z toho jeden spouštěcí, info a odinstalovací a dva datové. Grafika je uživatelsky příjemná a pestrá, hudba a zvuky jsou na tom přibližně stejně. Jak sami vidíte, legrace a zábavy si užijete až až, takže tuhle hru vám vřele doporučuji.

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Najdete na iDNES.cz