Dr. Blob's Organism - proti zelenému slizu

  12:00aktualizováno  18. prosince 9:08
I v kuchyni mohou vzniknout věci, na něž se lidem rozhodně chuť nesbíhá. Příkladem budiž ndporná a pohybující se zelená slizká hmota, kterou jste vy a vaše palebná síla vyhlásili válku na petriho misce.
80

Dr. Blob's Organism

Platforma: Freeware
Výrobce: Digital Eel

Stáhnout

Dr Blob OrganismZ vypuštění Dr. Blob's Organism jsem byla nadšená hned z několika důvodů. Jednak se doposud jednalo o projekt sharewarový a to ne jen tak ledajaký. I když se na něm roky významně podepsaly, fakt, že hra v roce 2004 sebrala několik významných ocenění na IGF, navíc dostala ocenění i v oblasti sharewarových her, což mluví za sebe.

Těžko věřit, že organismus, který se před vámi objeví po spuštění, ve skutečnosti vznikl v kuchyni – při takovém pomyšlení bych se nedivila, kdyby i toho nejvDr Blob Organismětšího jedlíka okamžitě přešla chuť na oblíbenou dobrotu. Naštěstí ale s podobným „monstrem“ nebojujete na talíři nýbrž na drobné petriho misce, k jejímuž kulatému obvodu je připoutána střelná zbraň. Ta bude postupně vylepšována a to jak co se proudu projektilů týče tak i počtu hlavic, které světelné částečky ve skutečnosti vystřelují. Každý nový upgrade přijde vždy po otevření nového levelu, čímž se vlastně do hry přidávají nové prvky a brání se tak stereotypu a nutno dodat, že poměrně úspěšně. Tato netradiční, inovativní hra vás totiž do sebe vtáhne.

Jistý podíl na tom má i hlavní hrdina, tak trochu neforemná a slizká potvora, kterou vlastně tvoří malé jádro, které je obklopeno zelenou slizkou hmotou – a právě tu budete likvidovat za pomocí svého děla. Zelený sliz se nebezpečně rozlézá do všech stran a na vás bude zachránit okolí před invazí hmoty. To znamená že ani kapka slizu neDr Blob Organismsmí přesáhnout okraj petriho misky – naštěstí jsou vaše projektily účinným rozpouštědle, po němž se hmota rozplývá jako na povel. I tak ale nebude vše jednoduché, zelený sliz se pořád rozděluje, rozšiřuje do stran a v momentě, kdy do něj začnete střílet z pravé strany, posune se o fous směrem doleva a navíc se z něj utrhnou další dva kusy, které se blíží pro změnu k hornímu a dolnímu okraji. Rozdvojit se? Nikoliv, prostě jen budete muset kmitat jak nejvíce to půjde, létat z jedné strany na druhou – hbitosti a rychlým reakcím pomáhá především ovládání situované na myš, která byla jednoznačně nejlepší volbou.

Celkový počet dvaceti levelů projedete jedním dechem a to přesto, že obtížnost není zrovna nejpříjemnější a to zejména pro hráče – začátečníky. Poté co se dostanete do tempa a přijdete na to, jak na sliz nejlépe vyzrát jste na dobré cestě dojít ke konečnému vítězství.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

36 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na iDNES.cz