DownCounter – it’s time to pay your bill

  12:00aktualizováno  23. června 9:14
V nedaleké budoucnosti, když technologie genetického inženýrství pokročily, došlo k nevyhnutelnému. Armáda zuřivých mutantů se vydala z laboratoří zničit lidstvo. A jedině něžná Ania je může zastavit a osvobodit zajatce.
80

Downcounter

Platforma: Freeware
Výrobce: Patrice Cervellin

Stáhnout

DowncounterV roce 2032 je svět na pokraji katastrofy. Nezodpovědné hrátky s geny, klonování a podobné nepravosti stvořily velké množství mutantů. A pravděpodobně proto, že trh práce nebyl sto se vyrovnat s přílivem nových pracovních sil a nezaměstnanost laboratorních monster dosáhla sta procent, rozhodli se všechny lidi zabít. A nebo ne? Ale ať už byl důvod jakýkoli, výsledkem je, že mutanti zajali spoustu dívek s modrými vlasy. A Ania, která má shodou okolností také modré vlasy, se vydala je osvobodit. Je to sice něžná dívka která nosí červené spodní prádlo, ale to jí nebrání nosit také granáty, brokovnice, samopaly, plamenomety a podobné hračky, se kterými bravurně frituje každého jen trochu zmutovaného obyvatele planety.

První co mile překvapí a naznačí kvality hry je intro. To, stejně jako ostatní videa, je ve formátu wmv a vypadá vcelku profesionálně. Ale honem k samotné hře. Ta může začít jakmile se podíváte do nápovědy na ovládání a zvolíte plynule nastavitelnou obtížnost. Na začátku prvního Downcounter levelu pak máte dostatek místa a klidu vše důkladně vyzkoušet a seznámit se s prostředím. To sice vypadá jako skládka, ale v takovém nepořádku se po útoku mutantů ocitl celý svět. Na vše hledíte z ptačí perspektivy a díky tomu máte dobrý přehled o situaci. Každý level je jako široký pás, kterým postupujete stále nahoru, až dorazíte k cíli. Cestou zachraňujete již zmíněné, o pomoc zoufale volající, krásky a střílíte do všeho co se hýbe. Aby hra nebyla jen bezduchou akcí, můžete se krýt za hromadami aut, ledniček a podobného harampádí. Tento šrot je spolehlivě neprůstřelný a vždy ho lze nějak obejít. Vy ho můžete navíc přeskočit, nebo na něj vyskočit. Když na takové hromadě stojíte zastřelíte mutanta, ať se skrývá kdekoli. Problém je, že i vy jste potom snadný cíl. Bezpečným způsobem likvidace skupin protivníků v úkrytu jsou snad jen granáty. Celé bojiště ozvláštňují explozivní barely ne nepodobné těm z Dooma nastražené pasti v podobě lávového jezírka nebo cirkulárky znamenající okamžitou smrt. Mutanti vás nezabijí okamžitě (pokud vás zrovna neobejme ten s motorovou pilou), jen vám střelami uberou zdraví které doplníte kolem se Downcounter povalujícími lékárničkami. Jak moc vás zraní záleží na tom, čím vás zasáhnou. Požívají všechno možné včetně těžkých kulometů. Potěšitelné je, že když mutanta zabijete, občas z něho nějaká pistolka nebo munice vypadne. A vy máte o možnost víc jak likvidovat jeho kamarády. Celkem je k použití šest druhů zbraní.

Co ještě DownCounter nabízí krom chytlavé hratelnosti? Deset rozsáhlých levelů, povedenou grafiku a ozvučení, originální hudební doprovod jako z Quake3 a hlavně spoustu zábavy. Těžko říct jak dlouho vám hra vydrží, protože až (a jestli) jí dohrajete na nízkou obtížnost, možná to zkusíte znovu a obtížněji. Ale abych nepěl jen samou chválu. Protivníci inteligencí zrovna neoplývají a rozdíl mezi nejnižší a nejvyšší obtížností není tak velký jak by mohl. A v neposlední řadě krátké, ale přesto iritující nepřeskočitelné titulky při ukončení hry. Přesto je DownCounter nesporně kvalitní hra.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

71 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 32 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.

Najdete na iDNES.cz