Dive and Destroy – je čas na bitvu ponorek !

  12:00aktualizováno  12:18
Generál Juan Diablo se dnes nechal prohlásit diktátorem San Loponga, země Jižní Ameriky, kterou tvoří řetězec ostrovů, a která vešla do podvědomí lidí hlavně svojí produkcí banánů. A právě to generál Diablo chce – ovládnout svými agresivními ponorkami banány ze San Loponga a stát se tak neomezeným vládcem.
70

Dive and Destroy

Platforma: Freeware
Výrobce: Black Eye Software

Stáhnout

Dive and DestroyNo, tak tomu se říká průšvih :-) Naštěstí jste tu ještě vy, hlavní hrdina se svou malou ponorkou. A právě na vás teď zbývá zachránit banánovou republiku v celkem zábavné hříčce Dive and Destroy. Máte sice k dispozici jenom jednu již zmíněnou ponorku, která je vskutku komorní, ale zdání může klamat. Váš stroj sice nikoho neoslní svou velikostí, přesto s ním nepříteli pěkně zavaříte. 

Celá hra začíná kde jinde, než v tropickém moři, poblíž několika ostrůvků, obklopených diktátorovou flotilou a vaší maličkostí. A protože nepřátelská plavidla o vás už ví, všechno začne celkem svižně – ponorky vyplují a bitva začíná. V první misi vám půjde po krku pouze základní Diablova lodní síla, totiž šedé ponorky, vybavené torpédy a hlubokomořskými minami. Tento typ se mi ale zdál ze všech protivníků nejtěžší, i když podle autorů měl být zřejmě co do obtížnosti nejlehčí. Jenže žádné jiné plavidlo ve hře neumí střílet hned třemi směry, jako to umí právě tito mořští vlci. Každopádně jakmile jich sestřelíte 15, postupujete dále a zároveň už touto dobou budete vědět, jak se hra ovládá. Ano, ovládání se vám dostane pod kůži hned po prvním kole. Je vskutku dobře navržené a zároveň není primitivní Dive and Destroy – kromě typických pohybů nahoru a do stran se můžete otáčet, střílet dopředu a ještě vypouštět rakety do prostoru nad vámi. Přičtěte k tomu i chytlavou melodii, linoucí se z repráků a vše vypadá jako ideální hra, že?

Háček ale poznáte ve druhém kole. Hned zezačátku se hra sekne, ať ji pouštíte na jakémkoli počítači. Způsobuje to nahrávání hudby, která jako by z oka vypadla té z předchozí mise. A opravdu, během celé hry budete nuceni poslouchat pouhou jednu skladbu pořád dokola. První 3 mise to jistě překousne každý, ale při šesté už vám melodie poleze na mozek. Ale to se bavíme pouze o menší vadě na kráse, protože grafika je celkem líbivá, i když zastaralá a hratelnost je jedním slovem chytlavá, takže nad nějakým tím neustálým opakováním hudby přivře oko jistě každý. Zato nad obtížností Dive and Destroy už jen tak někdo tolerantní nebude – stačí jeden jediný zásah v jakémkoli levelu a můžete začít znovu. Žádný save/load, prostě nic a vy musíte spustit hru úplně od začátku. 

Dive and DestroyA to už je horší, protože nezůstane u jediného typu oponentů. Přibudou obrněné ponorky se schopností pokládat do okolí miny, nebo obrovské bitevní koráby. V pokročilejší fázi na vás generál Diablo dokonce poštve letadla a udržet se naživu v takovýchto situacích je skutečně těžké. Zvlášť když nikde nenajdete jediného pomocníka, pokud ovšem nepočítáte mořské medúzy se zvláštní, ale užitečnou schopností poskytovat vám nejrůznější zbraně, jako třeba masivní rakety, novou zásobu min, nebo dvojité střely.

Celkově se ale nestydím říct, že se u Dive and Destroy budete dobře bavit. Někdo se možná po několika nezdarech naštve a hru vymaže, ale i tak jde o podařené dílko, které si vaši pozornost jistě zaslouží. Chce to jenom trpělivost.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

52 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů

Témata: Ponorka, Raketa

Nejčtenější

Další z rubriky

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Prodej, rodinný dům 250m2, Dolní Zálezly
Prodej, rodinný dům 250m2, Dolní Zálezly

Mírové náměstí, Dolní Zálezly, okres Ústí nad Labem
2 400 000 Kč

Najdete na iDNES.cz