Disk slider - Spiritual Challenger - posunovací logika

  12:00aktualizováno  4. března 10:26
Zapojte hlavu a dostaňte všechny koule do míst, kde mají být. V cestě vám budou bránit různorodé překážky, ale také narazíte na objekty, které vám ve vašem snažení pomohou.
70

Disk slider - Spiritual Challenger

Platforma: Freeware
Výrobce: Hok2blue

Stáhnout

diskslider1

Čas od času zapojit při hraní hlavu není vůbec od věci. Pokud vás už všechny jednotvárné střílečky a arkády přestaly bavit, poslouží vám Disk slider - Spiritual Challenger jako velmi příjemné zpestření a oddychovka zároveň.

Hned po startu se sice objeví největší problém, ale nebojte se, rozhodně se nejedná o nic nepřekonatelného. Mám na mysli jazyk hry. Příběh a jednotlivé rady jsou totiž v japonštině a nevím jak jste na tom vy, ale já tímto dozajista krásným jazykem absolutně nevládnu. Pokud ve vás ale dřímá trocha zvědavosti určitě na všechny vychytávky, které hraní nabízí, brzy přijdete bez cizí pomoci. Vaším úkolem je v každém levelu dostrkat koule do předem definovaných míst na mapě. Ke kouli můžete přijít a strčit do ní. Koule se následně posune daným směrem a zastaví se až o první překážku. Proto byste si měli každý váš tah předem pečlivě promyslet, abyste si nějakou kouli například diskslider2nezablokovali v rohu, odkud ji už žádným způsobem nedostanete. Jakmile se vám podaří dostat všechny koule v levelu na dané pozice, postupujete do kola dalšího. Časem se také setkáte s novými objekty jako je teleport, rozbíjecí kvádry a další zajímavůstky, které hraní příjemně zpestřují. Některé levely také budete hrát na čas a teprve tehdy poznáte, co je to psychický tlak.

Jako většina freeware logických kousků, ani Disk slider - Spiritual Challenger nedisponuje nijak oslňující grafickou stránkou. Barvy jsou nevýrazné a možná až zbytečně moc ponuré, objekty vypadají velmi jednoduše. Podstatné je, že nic neomezuje přehlednost, takže se při hraní můžete plně soustředit na přemýšlení. Hratelnost je slušná, lépe řečeno jsem byl překvapen. Po prvním spuštěním jsem totiž neočekával nic moc zajímavého, ale po chvilce si mě koncept Disk slider - Spiritual Challenger získal. Posouvání koulí do předem stanovených míst je velmidiskslider3 jednoduchý nápad, který jistě není originální, ale v tomto případě funguje výborně. Velmi příjemné je, že se v dalších levelech setkáváte s novinkami, které hraní oživují a oddalují tak příchod stereotypu. Plynulost hraní je bezproblémová a ovládání jednoduché a intuitivní. Na závěr musím vyzdvihnout hudbu, která je příjemně relaxační a ke hraní skvěle sedne.

Jestli si chcete trochu zapřemýšlet a dobře se u toho bavit, určitě si Disk slider - Spiritual Challenger stáhněte. Neoslní grafikou, ale za intuitivní ovládání, pohodovou hudbu a především výtečnou hratelnost si sedmičku právem zaslouží.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

15 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Najdete na iDNES.cz