Dirty Split - profesionální adventura

  12:00aktualizováno  6:48
Takto kvalitně ručně kreslená adventura se na freeware poli jen tak nevidí. Navíc autoři nepochybili ani při sestavování příběhu a aby si pozornost hráčů ujistili, zkrátka do hry přidali profesionálně znějící dabing.
90

Dirty Split

Platforma: Freeware
Výrobce: Dreamagination

Stáhnout

Dirty SplitVe chvíli, kdy jsem na internetu objevila slibnou záležitost Dirty Split, jala jsem se okamžitě prověřovat, zda tvůrci za tuto záležitost nechtějí platit a k dispozici nenabízí jen osekanou demoverzi. Překvapivě se tak ale nestalo a nám se tak do rukou dostává téměř po všech stránkách vynikající adventura.

Na první pohled jistě zaujme intro. Je poměrně krátké, obsahuje několik obrázků, účel ale splní – každému je okamžitě jasné, že došlo k nějaké vraždě. No a zbytek informací poskytne až hra samotná. Od jednotlivých postav se dozvíte, že případ je vlastně pěkně zamotaný. Onou obětí byl jakýsi Bedford, snoubenec dcery od ženy, která vám vše se zaujetím vypráví. Těsně před svatbou ale své zasnoubení zrušil, čímž si samozřejmě proti sobě poštval celou tuto očividně zámožnou rodinu. A pár dní na to je nalezen mrtvý. Náhoda? Policie si myslí že ne a z vraždy obviňuje ženina syna, Waltera. Ta to aleDirty Split nechce nechat jen tak bez povšimnutí, do akce nasadí spoustu peněz, objedná si soukromého detektiva a ten má celý případ objasnit. Myslím, že je vám dostatečně jasné, že tímto detektivem jste právě vy.

Dirty Split není adventurou nijak obsáhlou, co se časové náročnosti týče, pár hodin vám její dohrání zabere. On by mohl zpočátku klamat fakt, že jsou k dispozici jen tři lokace. Ve skutečnosti je jich ale daleko více, neboť každá z trojice nabízí další místnosti k prozkoumávání, čímž se celkové číslo pěkně zakulacuje. JmeDirty Splitnovitě jde o důlm zbohatlíků, místo činu a policejní stanici. Mezi těmi budete neustále pendlovat a snažit se najít potřebné důkazy, které potvrdí nebo vyvrátí Walterovu vinu. Cílem tedy bude opět sbírat a používat předměty. K dispozici jsou poze tři akce – promluv, prohlédni si a interakce. Ty aktivujete vždy tak, že pravým tlačítkem kliknete a podržíte na aktivním předmětě a následně z menu vyberete jednu ze tří ikon. I když to není postup ztcela standartní, dá se na něj rychle zvyknout.

Mnoha lidem by mohla vadit trochu malá zainteresovanost hráče v příběhu. Ano, tvůrci se možná trochu nešťastně zaměřili na vyprávění samotného příběhu, že již nevěnovali pozornost zbylým drobnostem. A tak vlastně budete následovat jejich vedení a po vělkou čáíst herního času jen dokolečka vést rozhovory. Naštěstíé jsou zpracovány velice kvalitně a zábavně. I když by mohly být možná trochu humornější, jinak k nim nelze mít žádných výtek. Už jen proto, že jsme se dočkali plného nadabování všech postav. Volba hlasů je na freeware adventuru nezvykle profesionální, za co získává hra důležité plusové kredity. Superlativy je nutno ocenit i grafiku, jež je stylová, ručně kreslená, zkrátka podařená. Doporučujeme všem milovníkům adventur.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

77 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 43 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz