Die Rache der Moorhühner - pomsta bude sladká!

  12:00aktualizováno  26. srpna 10:51
Že mezi herní chudáky by se mohly řadit slepičky ze hry Moorhuhn, mi asi všichni dáte za pravdu. A protože se jim to už přestalo líbit, aby je celé lidstvo pořád dokolečka střílelo, rozhodly se, že se budou mstít. A věřte, že se jedná o krutou pomstu, kterou každý moc dobře zná.

Die Rache der Moorhühner

Platforma: Freeware
Výrobce: Tradeland

Stáhnout

Moc dobrý nápad dostali chlapci (a možná, že i děvčata) z vývojového týmu Tradeland, když se rozhodli vytvořit hru, která by mstila ty nebohé a hodně často sestřelované slepičky ze hry Moorhuhn. Neexistuje snad žádný lepší způsob na zničení lovců slepiček, než ten, který autoři použili. Všichni asi někdy zažili ten pocit, když jim najednou ze shora spadlo „něco“ na rameno, nedej bože na hlavu. To se pak člověk cítí opravdu trapně. Asi si teda dovedete představit, jak se bude cítit druhá polovina hlavních hrdinů ve hře, když na ně rozzuřené slepičky hází z výšky bobky :-).

Zpracování hry zůstalo zcela nedotčené až na několik výjimek. Tou hlavní je pohled, z kterého koukáte na hru. Asi by vypadalo hodně zvláštně, když by se stávající pohled zachoval, a proto autoři museli zvolit změnu – samozřejmě se tedy díváme na zem z výšky. Kousek pod námi uvidíme nejhlavnější postavu celé gamesky – naštvanou mstitelku slepičku. Takovou druhou novinkou, kterou jsem zaregistroval, je možnost pohybu nejen horizontálně, ale také vertikálně a diagonálně, což znamená, že se rozloha hrací plochy několikanásobně zvýšila. No a tou třetí a asi nejméně zajímavou zprávou je to, že se naše hrdinka za kulatým zaměřovacím kurzorem pohybuje, což v snad v žádném z dílů Moorhuhn nebylo.

A jaký že je hlavní úkol celé hry? V podstatě úplně stejný, na jaký jsme všichni zvyklý, akorát se změnil malinko kabátek. Se svojí slepičkou, která se trošku těžkopádně pohybuje za kurzorem, který ovládáte myší, musíte v časovém limitu „nastřílet“ co nejvíce postav dole pod vámi. Nejčastěji se jedná o myslivce, kteří na vás pěkně potichounku číhají. Může se ale také stát, že třeba narazíte na zamilovaný páreček, který si pěkně v mechu lebedí na dece, na odpočívající človíčky někde na loďce, na huňatého loveckého psa, který za žádnou cenu při této akci nesmí chybět nebo na kolem prolétávající nic netušící slepičku (ne samozřejmě tu vaši).

Bodové ohodnocení se hodně liší a to právě tím, koho jste zrovna zasáhli. Nejvíce bodů získáte, pokud se vám podaří nahodit pelášícího myslivce, který už má těch vašich lumpáren tak akorát dost. Dále tu je pochodující lovec, nebo lovec, který na nějaký pohyb zrovna nemá náladu – takže stojí. Dobře bodově ohodnoceni můžete ale také být, šprknete-li si třeba na auto, na střechu domu nebo na jednoho z lidiček. Proč ale píši jen na jednoho? No protože se body jenom nepřidávají, ale i ubírají. To třeba, pokud nechtěně zasáhnete něžné pohlaví nebo loveckého pejsánka. Vůbec nejhorší je, podaří-li se vám sejmout vaši kolegyni slepičku. Potom se můžete s vašim celým bodovým kontem rozloučit. To se prostě nedělá, střílet do kamarádů!!!

Bohužel tu po uplynutí 60 sekundového limitu nenarazíte na žádné High Score, do kterého byste se mohli zapsat. Akorát se vám objeví vaše dosažené skóre. Asi vás moc nepotěším zprávou, která se týká hudební stránky. Ta je provedena opravdu poskrovnu. Celou její funkci tu zastávají ptačí zvuky, které se vám budou ozývat z bedniček. Musím vám ale sdělit, že po delším hraní to leze docela na mozek a hra proto přestává být zábavná. Grafika se mi ale docela líbila, i když by mohla být zpracována více do světlé barvy. Pokud ale máte rádi technologii Flash, jistě si tu přijdete na své, neboť právě v ní je Die Rache der Moorhühner dělaná.

Rádi se tedy mstíte, ale radši byste to nechali na nějaké hře? Pak máte jedinečnou možnost stáhnout si hru, která je k této příležitosti jako dělaná.

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Najdete na iDNES.cz