Detektive Academy – staňte se kriminalistou

  12:00aktualizováno  23. srpna 10:18
Toužili jste někdy vydat se po stopách obávaného zločince a prostřednictvím několika málo indicií přijít na kloub zapeklitému případu? To však vyžaduje přetěžký výcvik, který je pro vás připraven v právě otevřené Detektivní akademii. Nepromeškejte první hodinu!
60

Detective Academy

Platforma: Freeware
Výrobce: Lachie D.

Stáhnout

Detective AcademyPráce detektiva z povolání není v žádném případě lecjaká procházka růžovou zahradou. V případě, že je pověřen vyšetřováním velice závažného zločinu, musí často samotnému pátrání obětovat nejen dny, nýbrž i noci tvrdé práce, neboť zloděje či vraha je zapotřebí chytit co možná nejdříve. Jak je tedy nad slunce jasné, jedinci živící se detektivní činností museli podstoupit velice náročný výcvik, aby všechnu tuto nesmírně náročnou práci zvládali. A právě taková detektivní akademie, v níž vám budou vštípeny základy detektivního umu prostřednictvím několika základních lekcí je na vás přichystána v této jednoduché hříčce.

Abyste na školní půdu nevstupovali zcela nezasvěceni je pro vás připraven Tutoriál, v němž si můžete nezávazně vyzkoušet dva úkoly, které se posléze hned několikrát, ovšem v daleko složitějších verzích, objeví v hlavní hře. Každému, kdo nevlastní perfektně vypilovanou fotografickou paměť můžu tento lehký úvod do dění vřele doporučit, poněvadž jeho prostřednictvím získáte jednoduchou představu o tom, co po vás vlastně budou na akademii vyžadovat.

Detective AcademyPokud jste si vše tedy do sytosti vyzkoušeli a troufáte si ověřit své schopnosti „naostro“ můžete směle vstoupit na půdu detektivní akademie, kde od vás bude nejprve vyžadováno vaše jméno, jehož prostřednictvím vás bude učitel oslovovat. Po několika úvodních slovech jste vpuštěni k plnění prvního úkolu přetěžkého testu, jehož kompletní splnění je nutné pro plnohodnotné dokončení akademie. Test obsahuje celkově 3 druhy úkolů, přičemž dva z nich si můžete vyzkoušet nejprve v tutoriálu. V prvé řadě se jedná o zhotovení portrétu hledané osoby, jejíž obličej projede na pár sekund před vašimi zraky. Na vás poté je, abyste zhotovili co možná nejvěrnější podobiznu – vybírat budete z několika druhů nosů, uší, očí, vlasů apod. Druhý úkol je o poznání složitější – alespoň dle mého názoru. Na několik málo vteřin vám bude ukázána fotografie interiéru, exteriéru či místa vraždy. Po této krátké chvíli je na vás přichystána sada záludných otázek, které se budou vyptávat na různé předměty, které se na obrázku objevily. Na tom by nebylo nic tak složitého, kdyby se však otázky netýkaly takových drobností, které zvládne postřehnout jen vskutku málokdo. Jak sami záhy zjistíte jen opravdu stěží stihnete během natolik krátké doby spočítat všechny knihy na poličkách, zapamatovat si jejich barvu, všimnou si barvy okvětních lístků květinky umístěné na knihovně, zafixovat si barvu tekutiny ve sklenici či množství a zabarvení papírů pohozených na stole a mnoho dalších zdánlivě nepotřebných detailů. K tomu je potřeba vpravdě pořádného detektivního umu, nicméně to vše bude po vás, nováčcích, bez váhání požadováno.

Detective AcademyÚkolů je ve hře celkem 7, přičemž v prvních třech jde o identifikaci osoby, kde je pro postup vyžadována minimálně poloviční úspěšnost, což je nachlup stejné také v bloku dalších tří otázek, v nichž bude naopak prověřena fotografická paměť. Úkol třetí je jakýmsi závěrečným úkolem, který se nepodobá ani jedné z procvičovaných schopností. Tentokráte vám bude do rukou svěřen fotoaparát, jeho prostřednictvím máte za úkol o možná nejpřesněji vyfotit postavu, která se neustále hbitě pohybuje mezi třemi patry nevelké budovy. Zvládnete-li také tuto část výuky, bude vám následně vystaven diplom, kde bude spočteno vaše skóre a vaše počínání ohodnoceno celkovou známkou.

Grafické zpracování je snad nejznatelnějším záporem hry. Celá hra běží v opravdu prachmizerném rozlišení a svým zpracováním připomíná spíše než hru ze současné doby nějaký starší freewarový počin. Vytknout je hře nutno také zvuky či hudbu, které absentují zcela. Velkým záporem Detektive Academy je také její vcelku malá replayabilita, neboť úkoly se začnou neustále opakovat a k dobru nepřispěje ani velice vysoko posazená laťka obtížnosti. Pokud však hledáte jednoduchou hru, která se vymyká stereotypním nápadům a nepostrádá jistou dávku invence, pak vás tento počin určitě zaujme.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

44 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 13 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz