DeathStar 150 – nechť tě síla provází!

  12:00aktualizováno  5. září 10:03
Každý známe tu slavnou scénu: Luke Skywalker se ve svém X-wingu spolu s bandou povstalců řítí vstříc hvězdě smrti. Po napínavém letu v úzkém prostoru zasáhne slabinu celé obrovské stanice a ukončuje tak 4. epizodu Star wars. Nyní však máte možnost si celý tento moment zopakovat na vlastní kůži!
60

DeathStar 150

Platforma: Freeware
Výrobce: X2 Productions

Stáhnout

Death Star 150O tom, že sci-fi série Star wars je jedním z nejlepších počinů, které se objevily na filmovém plátně, asi nikdo nepochybuje. Ze všech šesti filmů se každému určitě vryla do paměti nejedna scéna. A právě jednou z těch nejslavnějších je zničení Hvězdy smrti, obrovské vesmírné stanice, kterou nechalo Impérium vybudovat pro demonstraci své síly. Luke Skywalker to tehdy dokázal zvládnout, ale dokázali byste to vy? Deathstar 150 vám to jedinečným způsobem pomůže zjistit.


Do příběhu vás ihned v menu uvedou videosekvence, které pocházejí přímo z epizody 4., ale podle mě každý už v tu dobu bude vědět o co kráčí. Následuje pár krátkých okamžiků a už sedíte v kokpitu povstalecké stíhačky a letíte úzkým prostorem hvězdy Hvězdy smrti. Proti vám se generují různé překážky a vaším úkolem není nic jiného než se jim správně vyhnout. Na horní části obrazovky se krčí ukazatel vašich štítů, které vám ještě zbývají. Po nárazu do překážky se vám logicky nějaký ten štít odečte. Nic víc, nic míň. Nápad sice jednoduchý, ale překvapivě zábavný. Bohužel se po chvíli nevyhnete stereotypu. Osobně bych uvítal třeba přítomnost nepřátelských TIE letounů, nebo Death Star 150 dokonce samotnou loď Dartha Vadera, ale nic takového nám nebylo přáno. Musíme si holt vystačit s fádními ocelovými bloky. Deathstar 150 by mohla být hodně slušná hra, kdyby jí tolik neshazovala přímo ostudná krátkost. Celkově není nijak obtížná a obsahuje jen jednu misi, takže je možné ji dohrát napoprvé a co hůř, hrací doba nepřesáhne ani pět minut!


Příliš se mi také nezamlouvá skutečnost, že pokud na konci hry nevystřelíte do otvoru, budete automaticky přesunuti zpět na začátek, ale s původními štíty. Co naopak musím vyzdvihnout je hudba. Klasická znělka Star wars je hodně známá, ale také hodně dobrá. Death Star 150 Fanoušci ji jistě ocení. Čas od času se také ozve hlas Obi-wana Kenobiho, který vás větou : „Use the force, Luke.“ popožene kupředu. Dobrým nápadem bylo i přidání okamžiků z filmu po dohrání, nebo po neúspěšném konci. 


Škoda již zmiňované krátkosti a jednoduchosti. Deathstar 150 jinak mohla zaperlit – originální nápad tu máme, grafika také není k zahození, ovládání je vyřešeno vážně bezproblémově (k hraní vám postačí jen myš) a celkové zpracování dopadlo slušně. Naštěstí si můžete hru zahrát i jen tak pro odreagování a tím alespoň trochu prodloužit dobu její životnosti.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

57 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 35 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz